۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۵۰

"صاعقه" بر سر سارقان تهران

جانشین رئیس پلیس پایتخت از آغاز طرح "صاعقه" یک، برای برخورد با سارقان موتورسوار، کیف‌قاپان و موبایل‌قاپان خبر داد.
- اخبار اجتماعی -

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا؛ سردار حمید هداوند با بیان اینکه یکی از دغدغه‌های اصلی شهروندان موضوع مبارزه با کیف‌قاپی و جرایم خشن همراه با تهدید است، اظهار کرد: کیف‌قاپی و موبایل‌قاپی از جمله جرایمی است که اثرات نامطلوب آن تا مدتها بر احساس امنیت جامعه اثرگذار است.

جانشین رئیس پلیس پایتخت ادامه داد: جرایم مذکور به کاهش احساس امنیت منجر می‌شود لذا نیاز است پلیس با اجرای طرحی ضربتی به این موضوع بپردازد.

وی تصریح کرد: طرح صاعقه (یک) با همکاری پلیسهای تخصصی فرماندهی انتظامی تهران بزرگ از جمله آگاهی، پیشگیری، راهنمایی و رانندگی، امنیت عمومی و یگان امداد پایتخت، از امروز صبح در تمامی محلات سطح شهر تهران به اجرا در آمد. 

این مقام انتظامی افزود: بنابر درخواست شهروندان با سارقان کیف‌قاپ و موبایل‌قاپ که با موتورسیکلت در محدوده‌های مختلف شهر تهران پرسه‌زده و اقدام به سرقت می‌کنند، برخورد قانونی می‌شود.

هداوند خاطرنشان کرد: در این طرح همچنین با موتورسوارانی که پلاک وسیله‌نقلیه آنها مخدوش شده یا فاقد پلاک بوده و دارای سوابق کیفری باشند، برخورد شده و وسیله‌نقلیه آنها توقیف خواهد شد.

جانشین فرمانده انتظامی تهران بزرگ متذکر شد: در این طرح 500 اکیپ در قالب پنج تیم، ضمن گشت‌زنی در محله‌های مختلف شهر تهران، پاتوقهای را که از قبل شناسایی شده، مورد هدف قرار داده و به صورت گشت موتوری در راستای اجرای این عملیات عمل خواهند کرد.

وی به اثرات مثبت این طرح در کاهش وقوع جرم از جمله کیف‌قاپی و موبایل‌قاپی اشاره کرد و گفت: این طرح در روزهای آتی نیز اجرا می‌شود و شهروندان می‌توانند در صورت برخورد با موارد مشکوک، مراتب را از طریق مرکز فوریتهای 110 به پلیس اطلاع دهند.

به گفته هداوند، متهمان دستگیر شده در این طرح پس از انتقال به پلیس آگاهی تهران بزرگ و استعلامهای انجام شده برای سیر مراحل قانونی به دادسرا معرفی و وسیله‌نقلیه آنها در صورت لزوم به پارکینگ پلیس منتقل می شود.

پیامکهای امنیت اخلاقی با خصومت ارسال نمی‌شود/تجهیز پلیس‌های تخصصی به مرکز رصد فضای مجازی

کلیدواژه ها :پلیس تهران بزرگ
منبع : تسنیم

پربازدیدترین امروز

    website tracking