۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۴۸

فرمانده انتظامی استان کرمان:

خبرنگاران در مقطعی درس مقاومت را به ملت ایران و ملل مسلمان جهان آموختند/ رسانه ها مهمترین نقش در پیشگیری از جرائم را به عهده دارند

خبرنگاران در مقطعی درس مقاومت را به ملت ایران و ملل مسلمان جهان آموختند/ رسانه ها مهمترین نقش در پیشگیری از جرائم را به عهده دارند
فرمانده انتظامی استان کرمان گفت : اصحاب رسانه در برهه زمانی امروز درس مقاومت را که مهم ترین درس در عرصه فعلی است به ملت ایران و ملل مسلمان جهان آموخته اند تا مشت محکمی بر دهان یاوه گویان و دشمنان انقلاب اسلامی باشد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از  راه آرمان؛ سردار عبدالرضا ناظری فرمانده انتظامی استان کرمان ظهر امروز در نشست خبری به مناسبت گرامیداشت روز خبرنگار اظهار داشت: شهید صارمی با خون خود قلم را متبرک ساخت.

وی گفت : اصحاب رسانه در برهه زمانی امروز درس مقاومت را که مهم ترین درس در عرصه فعلی است به  ملت ایران و ملل مسلمان جهان آموخته اند تا مشت محکمی بر دهان یاوه گویان و دشمنان انقلاب اسلامی باشد.

فرمانده انتظامی استان کرمان افزود: با توجه به گسترش و فناوری ها و شبکه های مجازی در حوزه امنیت، امنیت ابعاد تازه ای  به خود گرفته است.

ناظری ادامه داد: توسعه شبکه های اجتماعی در هر یک از مقوله های امنیت  کار را بسیار پیچیده کرده است و در این شرایط همکاری اصحاب رسانه تاثیر گذار و ارزشمند خواهد بود.

وی عنوان کرد: رسانه ها نقش های متعددی را در جامعه ایفا می کنند و شاید مهمترین نقش آنها، صحنه ای است که در آن صحنه حیات سیاسی به نمایش درآمده، فرهنگ بال می گشاید و سطرها و هنجارهای زندگی رخ می نماید.

فرمانده انتظامی استان کرمان بیان داشت: رسانه ها با شناخت آسیب های اجتماعی و گزارش آن  به کنش گران سطح جامعه به ویژه جوانان و نوجوانان ناامنی را هشدار می دهند که می توان گفت مهمترین عامل در پیشگیری جرائم لقب دارد.

ناظری خاطرنشان کرد: رسانه ها با حضور به موقع  در صحنه و شفاف سازی، نقش مهمی در شناساندن  ناهنجاری ها به قشر جوان این نظام دارد .

وی تصریح کرد:  رسانه ها همچنین در دوران دفاع مقدس  و موفقیت های 40 ساله نظام جمهوری اسلامی  و گام دوم نفش آفرینی  کردند.

این مقام مسئول عنوان کرد: انتظار کنونی از رسانه ها نقش آفرینی ارزشمند آنها در برهه های تاریخی و لحظه های حساسی است که نظام باید از این مراحل عبور کند.

ناظری با بیان اینکه بلوغ جمهوری اسلامی فرا رسیده است، خاطرنشان کرد: حال که توسعه فناوری و فضای مجازی و تهدیدات دشمن علیه جوانان و اخلاقیات نظام را نشانه رفته است نقش رسانه ها در روشنگری و شناساندن آسیب هایی که دشمنان با کج روی ها ترویج می دهد،  بی بدیل است.

وی گفت: قطعا اطلاع رسانی در زمان خودش یکی از صفات فرا زمانی و فرامکانی است که باید برای انتشار خبر شفاف سازی شود که جامعه خبری در کرمان در این زمینه به خوبی عمل کرده است.

فرمانده انتظامی استان کرمان بیان کرد: وظیفه اصلی اصحاب رسانه است که در این حوزه جامعه خبرنگاری و رسانه در سرعت شناسی و به موقع گفتن و امانتداری در انتشار اخبار با اقتدار عمل نماید.

ناظری افزود: کیفرشناسی و قانون شناسی یکی دیگر از وظایف شما رسانه ها است چنانچه جوانان و نوجوانان از قوانین موضوعه در حوزه های مختلف آگاهی داشته باشند و از کیفرو مجازات قانونی آن مطلع باشند هرگز طرف آن جرائم نخواهند رفت.

وی خاطرنشان کرد: در مصاحبه های متفاوتی که با مرتکبین جرائم صورت گرفته است  اکثرا از بی اطلاعی و عدم آگاهی به سمت این جرم رفته بودند.

بالاترین مقام انتظامی دراستان کرمان، شناساندن صحیح قوانین به جوانان و نوجوانان از وظایف دیگر رسانه ها ابراز کرد.

فرمانده انتظامی استان کرمان اظهار داشت: هنوز افرادی هستند که اقدامات هنجارشکنانه را جرم نمی دانند و عملکرد نیروی انتظامی را زیر سوال می برند ولی وقتی آگاهی داشته باشند با نیروی انتظامی همکاری خواهند کرد.

وی ادامه داد: شما رسانه ها علاوه بر اطلاع سانی و آگاه سازی در رابطه با قانون کیفری باید روحیه قانون گرایی را در بین مردم و به ویژه جوانان نهادینه کنید.

ناظری بیان کرد: رسانه ها باید کاری کنند که مرتکبین جرائم و قانون گریزان احساس شرم داشته باشند و اگر ناخودآگاه دچار ارتکاب جرم شدند نادم از عمل خود باشند.

این مقام انتظامی افزود: کیفر بسیار مهم است و عمل بازدارندگی از آن در جامعه و امر به معروف و نهی از منکر دو واژه فراموش شده را باید شما رسانه ها در جامعه ترویج دهید.

وی با اشاره به اینکه در حوزه پیشگیری از جرم نقش رسانه ها بسیار مهم است ، ابراز داشت: نقش رسانه ها  مهمتر از مقابله نیروی انتظامی در پیشگیری از جرائم است.

فرمانده نیروی انتظامی استان کرمان اذعان داشت: اطلاع رسانی و شفاف سازی وقایع مهم است ولی گاهی اوقات خشونت را برای جامعه عادی می کند و ارتکاب به جرم را ترویج می دهد، برخی اوقات پرداختن به خبر و بولد کردن آن در سایت ها و شبکه های اجتماعی برای جلب مخاطبین  ممکن است هنجارشکنی  را اشاعه دهد یعنی باید گفت انتشار برخی از خبرها ممکن است اثر سوء ایجاد نماید.

ناظری افزود: این امنیت و اقتداری که امروز نیروی انتظامی در کشور دارد به واسطه حضور و همکاری شما رسانه ها است.

وی پیش بینی، پیشگیری و مقابله با جرایم اخلاقی به ویژه در جرائم سازمان یافته، توسعه و ارتقا آمادگی توان عملیاتی یگان ویژه و تکاوری و تحول در کلانتری و پاسگاه ها ، مقابله با قاچاق کالا، سوخت و ترانزیت مواد مخدر ، مبارزه با سرقت های خرد و کلان ، ترویج ارتقا نظم و انضباط و کاهش تصادفات و تلفات رانندگی، پیش بینی و پیشگیری از مفاسد اخلاقی در فضای مجازی ، تحقق پلیس هوشمند با توسعه فناوری و سامانه های نوین را از اولویت های پلیس برشمرد.

کلیدواژه ها :جرم
منبع : دانا

اخبار مرتبط

پربازدیدترین امروز

website tracking