۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۵۰

پروژه‌های نیمه‌تمام در شهرستان‌های استان سمنان باید به بهره‌برداری برسد

پروژه‌های نیمه‌تمام در شهرستان‌های استان سمنان باید به بهره‌برداری برسد
استاندار سمنان گفت: یکی از راهکارهای توسعه سمنان تسهیل در روند سرمایه‌گذاری در این سمنان است که باید به این امر توجه ویژه شود.
- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سمنان، علیرضا آشناگر ظهر امروز در کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان سمنان در مهدی‌شهر با ابراز رضایت از عملکرد بانک‌های عامل در همکاری با ستاد تسهیل و رفع مشکلات واحد‌های تولیدی اظهار داشت: در حال حاضر عملکرد بانک‌ها در این زمینه از 19 درصد به 86 درصد رسیده است.

وی با بیان اینکه بانک‌های که عملکرد 100 درصدی در رفع مشکل واحد‌های تولیدی استان سمنان داشته باشند تجلیل می‌شوند گفت: روند همکاری بانک‌ها با ستاد تسهیل رضایت‌بخش است و باید تداوم یابد.

استاندار سمنان با اشاره به راهکارهای مختلف و متعدد در پیش روی توسعه همه‌جانبه استان سمنان گفت: جذب و تخصیص اعتبارات به‌تنهایی نمی‌تواند حلال مشکلات باشد و نیاز به عزمی همگانی به‌ویژه مشارکت جدی سرمایه‌گذاران در استان سمنان داریم.

3200 پروژه عمرانی سپاه در ارومیه افتتاح شد35 پروژه گردشگری در خراسان جنوبی در حال ساخت استآذری جهرمی در ساوه: وزارت ارتباطات با کمبود بودجه برای اجرای پروژه‌ها روبه‌رو است

آشناگر بیان داشت: برخی پروژه‌های بزرگ در استان سمنان نیاز به مشارکت سرمایه‌گذاران و جلب نظر آن‌ها دارد؛ بنابراین باید راهکارهای لازم در تسهیل حضور سرمایه‌گذاران در این استان اتخاذ شود.

وی به ظرفیت‌های استان سمنان در حوزه‌های مختلف صنعت، معدن و کشاورزی اشاره کرد و بیان داشت: سمنان استانی قوی در حوزه معدن است اما متأسفانه برای فرآوری مواد معدنی کار چندان قابل‌توجهی در استان صورت نگرفته است.

استاندار سمنان به مشکل کم‌آبی این استان نیز اشاره کرد و گفت: خوشبختانه در حوزه آبخیزداری اقدامات خوبی در سال جاری در دست اجرا است.

آشناگر توسعه گلخانه‌ها را یکی از برنامه‌های مهمی عنوان کرد که در حال پیگیری است و افزود: این اقدام سودآوری بالا در کنار مصرف کم آب را داراست و بسیار مقرون‌به‌صرفه است.

وی با بیان اینکه باید پروژه‌های نیمه‌تمام در شهرستان‌های مختلف استان به‌سرعت به بهره‌برداری برسد به بازدید از طرح‌های و پروژه‌های نیمه‌تمام مهدی‌شهر اشاره کرد و گفت: مردم مهدی‌شهر از پروژه‌های راکد و نیمه فعال شهرشان ناراضی هستند.

منبع : تسنیم

پربازدیدترین امروز

website tracking