۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۵۰

483 میلیارد تومان برای حفاظت از جنگل‌های زاگرس اختصاص یافت

483 میلیارد تومان برای حفاظت از جنگل‌های زاگرس اختصاص یافت
معاون آبخیزداری و امور مراتع و بیابان سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: 483 میلیارد تومان از محل صندوق توسعه ملی برای حفاظت از آب، خاک، جنگل‌ها و مراتع زاگرس در 11 استان کشور اختصاص یافت.
- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از یاسوج، خسرو شهبازی ظهر امروز در یازدهمین نشست ستاد ملی برنامه مدیریت بوم سازگان زاگرس در هتل آزادی یاسوج اظهار داشت:  483 میلیارد تومان از محل صندوق توسعه ملی برای حفاظت از آب، خاک، جنگل‌ها و مراتع زاگرس در 11 استان کشور اختصاص یافته که از این میزان 38 میلیارد تومان به کهگیلویه و بویراحمد رسید.

وی با اشاره به اینکه جنگل‌های زاگرس یک هزار و 300 کیلومتر طول و بیش از 200 کیلومتر عرض دارند، ادامه داد: مساحت جنگل‌های زاگرس 6 میلیون هکتار بوده که 40 درصد از جنگل‌های ایران را تشکیل می‌دهد.

70 هکتار از عرصه‌های جنگلی و مرتعی گلستان به منابع طبیعی بازگشتتیشه کوره‌های زغال به ریشه جنگل‌های بلوط کازرون؛ قانونی که سخت‌گیرانه اجرا نمی‌شودروایت جدید معاون وزیر جهاد کشاورزی از نابودی ‌جنگل‌های هیرکانی؛ آیا پای بیوتروریسم در میان است؟

شهبازی با اشاره به اینکه 7 رودخانه بزرگ کشور و 40 درصد آب‌های شرین کشور در حوزه زاگرس وجود دارد، ادامه داد: طرح ملی بوم سازگان زاگرس با هدف احیاء جنگلها، مراتع و گونه‌های جانوری و گیاهی با مشارکت 11 استان زاگرس نشین  برای مقابله با خشکسالی‌ها، آفات و بیماری‌ها اجرا می‌شود.

معاون آبخیزداری و امور مراتع و بیابان سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور افزود: حفاظت از منابع خاک، جنگل و مراتع جزو مهمترین دغدغه‌های مدیران ارشد سازمان است.

منبع : تسنیم

پربازدیدترین امروز

website tracking