۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۳۸

کمبود آب آشامیدنی استان بوشهر تا سال 1400 پایان می‌یابد

کمبود آب آشامیدنی استان بوشهر تا سال 1400 پایان می‌یابد
مدیرعامل شرکت آبفار استان بوشهر با اشاره به اجرای طرح‌های آبرسانی در نقاط روستایی استان بوشهر گفت: بر اساس برنامه‌ریزی تاپایان سال 1400 کمبود آب شرب در این استان پایان می‌یابد.
- اخبار استانها -

روح‌الله طاهریان‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بوشهر با اشاره به تدوین و اجرای طرح‌های آبرسانی اظهار داشت: با هدف تامین منابع آب پایدار استان بوشهر822 میلیارد تومان پروژه تامین وتوزیع آب در  این استان در حال اجرادارد.

وی با اشاره اینکه شرکت آب و فاضلاب روستایی استان بوشهر 100 هزار مشترک آب در روستاهای استان دارد خاطر نشان کرد:آبفار یکی از شرکت‌های کوچک حوزه آب و فاضلاب روستایی کشور است که وجود پروژه‌های در دست احداث آبرسانی با اعتبار 822 میلیارد تومان نشان از وضعیت منحصر به فرد و ممتاز استان در سطح کشور است.

طاهریان‌پور از اجرای طرح آبرسانی سیراف جم خبر داد و بیان کرد: پروژه آبرسانی جم به عنوان یکی از این پروژه‌ها باسرمایه گذاری 280 میلیارد تومان اعتبار در دست اجرا ست که پس از یکسال توقف با پیگیری‌های انجام شده عملیات اجرایی آن از سرگرفته شده و پیش بینی می‌شود تا پایان امسال فاز نخست آن تکمیل شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان بوشهر از افزون شدن منابع آبی در روستاهای استان خبر داد و تصریح کرد: با اجرای طرح‌های آبرسانی چهارهزار و 500 مکعب آب در تابستان امسال به ظرفیت منابع آبی استان افزوده شده است.

وی با اشاره به اجرای طرح‌های آب‌شیرین‌کن در روستاهای استان بوشهر خاطر نشان کرد: اکنون طرح‌های مهم آب‌شیرین‌کن  7500 متر مکعبی دلوار، پروژه آب شیرین‌کن 28 هزار متر مکعبی سیراف به جم و طرح‌های آب‌شیرین‌کن آب‌پخش، سعدآباد، دالکی، وحدتیه عملیات اجرایی آنها در حال انجام است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان بوشهر با بیان اینکه  آب‌شیرین کن  28 هزار مترمکعبی سیراف به جم به عنوان یکی از پروژه‌های شاخص استان بوشهر با 220 میلیارد تومان اعتبار در دست اجراست گفت: بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده  وتعهد سرمایه گذارتا پایان  امسال ظرفیت انتقال آب به میزان 10 هزار مترمکعب از آب شیرین کن سیراف جم اجرایی می‌شود.

طاهریان‌پور با اشاره به اجرای طرح آب شیرین‌کن بوشهر و کنگان گفت: در حال حاضر روزانه 35 هزار مترمکعب آب در استان بوشهر از آب شیرین‌کن‌ها تولید می‌شود که 22 هزار و 500 مترمکعب آن مربوط به آب شیرین‌کن‌ بوشهر و  12 هزار و 500 متر مکعب مربوط به آب شیرین‌کن کنگان است.

وی از افتتاح طرح‌های آبرسانی  و حل مشکل کمبود آب استان بوشهر تا سال 1400 خاطر نشان کرد: با مجوزهای صادر شده برای احداث پروژه‌های آب شیرین‌کن استان بوشهر عملیات اجرایی این طرح‌ها به میزان 120 هزار مترمکعب در شبانه روز و در نهایت تا پایان سال‌های 1399 و 1400 مورد بهره برداری قرار می‌گیرند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان بوشهربا بیان اینکه 43 هزار متر مکعب پروژه آب شیرین‌کن در حوزه روستایی استان است افزود: از 120 هزار مترمکعب طرح آب شیرین‌کن یاد شده 43 هزار مترمکعب آن در حوزه آب و فاضلاب روستایی و مابقی آن در حوزه آب و فاضلاب شهری است که پیش بینی شده در صورت ثابت ماندن نرخ ارز 700 میلیارد تومان در این حوزه سرمایه گذاری شود.

طاهریان‌پور از اجرای طرح‌های آب شیرین‌کن 600 متر مکعبی ساحلی دشتی و یک‌هزار مترمکعبی شیف در هفته دولت خبر داد و تصریح کرد:در  1.5 سال گذشته 330 کیلومتر شبکه آبرسانی روستایی استان  بوشهر نوسازی شده است.

800 میلیارد تومان پروژه آبرسانی در روستاهای استان بوشهر اجرایی شد بوشهر|آب‌شیرین‌کن 8500 متر مکعبی آب‌پخش دشتستان امسال وارد مدار تولید می‌شود 121.2 میلیارد تومان برای اجرای طرح‌های سدسازی استان بوشهر مصوب شد

وی با بیان اینکه در سال گذشته افزون بر92  میلیارد تومان در اجرای طرح نوسازی شبکه آبرسانی روستایی استان بوشهر هزینه شد افزود: با اجرای طرح‌های آبرسانی و بهره‌برداری از آنها  تا پایان سال 1400 بحران کمبود آب شرب در این استان پایان می‌یابد.

منبع : تسنیم
website tracking