۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۳۸

58 واحد مسکن ویژه اقشار کم درآمد در کهگیلویه احداث می‌شود

58 واحد مسکن ویژه اقشار کم درآمد در کهگیلویه احداث می‌شود
مدیر بنیاد‌مسکن انقلاب اسلامی کهگیلویه با تشریح پروژه‌های در دست ساخت مسکن ویژه اقشار کم‌درآمد گفت: یک مجتمع 32 واحدی در روستای سمغان، 20 واحد در شهرک وحدت روستای دشت‌ماز و 8 واحد در دهدشت در دست اقدام است.
- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از دهدشت، مهرداد متقی ظهر امروز در نشست شورای شهرستان کهگیلویه با اشاره به عملکرد این نهاد در 3 سال اخیر اظهار داشت: در 3 سال گذشته طرح هادی در سطح 58 روستای شهرستان با اعتباری بیش از 5 میلیارد تومان اجرا شد که بخشی از این اعتبار از محل اعتبارات استانی، نفت و تملک دارایی تأمین شده است.

وی افزود: بخشی دیگر از طرح هادی روستاهای شهرستان در سطح 41 روستای شهرستان با اعتباری معادل یک‌میلیارد و 380 میلیون تومان اجرا شد که این میزان اعتبار از محل اعتبارات روستاهای اقماری و ارزش افزوده تأمین شده است، البته در سال 98 نیز مبلغ یک‌میلیارد و 640 میلیون تومان برای تکمیل طرح هادی این 41 روستا در نظر گرفته شده است.  

متقی با اشاره به آسفالت روستاهای شهرستان کهگیلویه در 3 سال گذشته گفت: از محل تأمین قیر رایگان تعداد 33 روستای بزرگ شهرستان به میزان 482 هزار مترمربع با ارزش ریالی 20 میلیارد تومان در 3 سال اخیر آسفالت شده است، البته میزان 50 درصد از سهمیه قیر رایگان تخصیص یافته به شهرستان توسط نماینده شهرستان‌های چهارگانه تأمین شده است.

متقی با بیان اینکه در 3 سال گذشته تعداد 614 جلد سند مالکیت توسط بنیادمسکن شهرستان برای متقاضیان صادر شده، افزود: تعداد 93 قطعه زمین روستایی به متراژ 25 هزار و 520 مترمربع در این 3 سال به روستاییان واگذار کردیم.

رئیس بنیاد مسکن شهرستان کهگیلویه با اشاره با بازسازی مسکن روستاییان تصریح کرد: در خصوص بازسازی و بهسازی مسکن روستایی پس از زلزله اسفند سال‌های 96 و 97 تعداد 925 واحد مسکونی با تسهیلات 30 تا 50 میلیون تومانی بنیاد مسکن بازسازی و ساخته شدند.

وی عنوان کرد: در خصوص تسهیلات این 925 واحد روستایی، مبلغ 5 میلیون تومان تسهیلات بلاعوض روستایی و مبلغ 6 میلیون تومان تسهیلات بلاعوض شهری بوده که در مجموع مبلغ 4 و نیم میلیارد تومان تسهیلات بلاعوض به مردم داده شد.

متقی به بهسازی طرح ویژه اشاره کرد و گفت: در شهرهای زیر 25 هزار نفر افرادی که در سطح روستاها زمین خالی داشتند در مدت 3 سال اخیر تعداد 830 واحد مسکونی با تسهیلات ارزان‌قیمت روستایی در سطح روستاها احداث شده و به بهره‌برداری رسیده است.

رئیس بنیاد مسکن کهگیلویه با تأکید بر احداث واحدهای مسکونی ویژه اقشار کم‌درآمد، گفت: در حوزه مسکن شهری در خصوص افراد کم‌درآمدی که فاقد مسکن هستند مجتمع‌های ارزان قیمتی احداث کرده و به آنها واگذار کردیم.

وی گفت: در خصوص احداث مسکن ویژه اقشار کم‌درآمد یک مجتمع 32 واحدی در روستای سمغان احداث نموده که تعداد 16 واحد آن واگذار شده و 16 واحد دیگر نیز در حال احداث و واگذاری هستند، یک مجتمع 20 واحدی در شهرک وحدت روستای دشت‌مازه و یک مجتمع 8 واحدی نیز در شهر دهدشت در حال احداث است.

متقی به عدم توجه مدیرکل راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد در خصوص طرح بازآفرینی شهری در شهرستان کهگیلویه اشاره کرد و گفت: در خصوص طرح بازآفرینی شهری معاون مدیرکل راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد وعده داده بود به تعداد 800 نفر از افرادی که در بافت فرسوده دارای مسکن هستند تسهیلات 70 میلیونی جهت بازسازی به آنها داده شود تا واحدهای مسکونی خود را نوسازی کنند اما در سال 97 و 98 تاکنون هیچ سهمیه‌ای به کهگیلویه اختصاص داده نشده است.

وی خاطرنشان کرد: اعتبارات نوسازی واحدهای مسکونی طرح بازآفرینی شهری به متقاضیان شهرهای یاسوج و گچساران واگذار شده اما در کهگیلویه هیچ خبری از تخصیص این اعتبارات نیست.

آخرین جزئیات از تسهیلات خرید مسکن«خونه خالی»| وزیر راه: تله خانه‌های خالی برای منابع کشور/2.2میلیون مسکن بیشتر از خانوارها داریمدو سوم معاملات مسکن را دلالان و سوداگران انجام می‌دهند

رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان کهگیلویه نیز در این نشست افزود: یکی از دغدغه‌هایم در ابتدا پیگیری ورودی‌های شهر دهدشت بوده که بحمدلله محور دهدشت به سوق آسفالت شده و اقدامات بسیار خوبی در این ورودی انجام گرفته است.

اردشیر قاسمی با اشاره به دو ورودی دیگر شهر دهدشت گفت: محور دهدشت به چرام قیرپاشی شده و آماده آسفالت است و محور دهدشت به طولیان تا چند هفته‌ آینده پیمانکار آن تعیین می‌شود.

وی عنوان کرد: سند تک‌برگ تعداد 282 واحد از مسکن مهر دهدشت تاکنون صادر شده، تعداد 195 واحد دیگر آماده صدور سند بوده، تعداد 204 واحد در حال تکمیل صورتمجلس بوده و تعداد 81 واحد دیگر بلاتکلیف بوده و مشکل نرم‌افزاری دارند.

قاسمی با اشاره به پیگیری زمین‌های اقشار ویژه گفت: زمین‌های اقشارویژه(جانبازان و خانواده‌های شاهد) در مرحله انجام مناقصه و انتخاب پیمانکار جهت شروع کار است.

وی خاطرنشان کرد: مشکل زمین‌های بسیجیان حاشیه جاده طولیان نیز حل شده و به زودی مراحل ساخت و ساز آنها آغاز می‌شود.

منبع : تسنیم

پربازدیدترین امروز

website tracking