۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۳۷

پیام‌های صوتی قربانی جدید نقض حریم خصوصی در فیسبوک

پیام‌های صوتی قربانی جدید نقض حریم خصوصی در فیسبوک
فیسبوک مجبور شد برای حفاظت از حریم خصوصی کاربران، سرویس رونویس پیام صوتی خود را غیرفعال کند.

پیام‌های صوتی قربانی جدید نقض حریم خصوصی در فیسبوکبه گزارش خبرنگار حوزه دریچه فناوری گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان، فیسبوک رونویسی از چت‌های صوتی خود را تا اطلاع ثانویه به دلیل نگرانی‌های امنیتی غیرفعال کرد. اپلیکیشن فیسبوک مسنجر پیام‌های صوتی جابه‌جا شده بین کاربران مختلف را جهت بررسی عملکرد هوش مصنوعی رونویسی می‌کرد. عده‌ای از کاربران معتقد بودند که اتخاذ چنین روشی امنیت حریم خصوصی کاربران را به شدت مورد تهدید قرار می‌دهد.

بیشتر بخوانید: ضعف امنیتی توییتر در حفظ حریم خصوصی کاربران

به تازگی اطلاعاتی از شرکت فیسبوک منتشر شده است که نشان می‌دهد کاربران غیرمجاز با نفوذ به پیام‌های صوتی ارسال شده در این شبکه اجتماعی، رونویسی از آن‌ها تهیه کرده و حریم خصوصی کاربران را مورد تهدید قرار دادند. همچنین برخی از کاربران در قالب رونویس پیام صوتی مطالبی غیراخلاقی و مبتذل را در این شبکه اجتماعی منتشر می‌کنند. 

توقف فعالیت سرویس رونویس پیام صوتی در فیسبوک

کارشناسان فناوری معتقدند که فیسبوک به دلیل ترس از رسوایی مجدد و ایجاد دردسرهای بزرگ‌تر سرویس رونویس چت صوتی را غیرفعال کند. این کارشناسان همچنین گفتند: فیسبوک همواره در حفاظت همه جانبه و صحیح از حریم خصوصی کاربران مشکل داشته و باید نظارت بر اپلیکیشن‌های زیر مجموعه خود را بیشتر کند. 

پیام‌های صوتی قربانی جدید نقض حریم خصوصی در فیسبوک

علاوه بر نگرانی‌های موجود از انتشار رونویس پیام‌های صوتی کاربران در فضای مجازی، صحبت‌هایی مبنی بر استراق سمع برخی از این فایل‌های صوتی نیز مطرح شده است و کاربران زیادی را با نگرانی مواجه کرده است. فیسبوک پیش از این نیز بارها مورد اتهام نقص حریم خصوصی قرار گرفته بود و در مواردی نیز این اتهامات ثابت شده و به همین دلیل این شرکت آمریکایی را با جریمه‌های مالی بسیار سنگین رو به رو کرده بود. 

فیسبوک همواره با سیاست مداران اتحادیه اروپا مشکل داشته و حتی در موردی خاص بیش از ۵ میلیون دلار جریمه مالی از سوی دولت‌های مختلف اروپایی برای فیسبوک در نظر گرفته شد. 

کلیدواژه ها :فیسبوک
منبع : باشگاه خبرنگاران
website tracking