۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۲۵

باشگاه خبرنگاران هلال احمر در تمامی استان‌ها راه‌اندازی می‌شود

باشگاه خبرنگاران هلال احمر در تمامی استان‌ها راه‌اندازی می‌شود
مدیرکل روابط عمومی جمعیت هلال احمر کشور با اشاره به آغاز فعالیت باشگاه خبرنگاران هلال احمر در هفت استان، گفت: تا پایان امسال تمامی استان‌های کشور دارای باشگاه خبرنگاران هلال احمر می‌شود.
- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ساری، اسماعیل رمضانی امروز در حاشیه بازدید از مرکز EOC هلال احمر مازندران از افتتاح این باشگاه  به صورت رسمی از سراسر کشور در مازندران خبر داد و اظهار داشت: این باشگاه در مرحله اول در هفت استان کشور راه اندازی و هفت استان دیگر به این مجموعه می پیوندند و براساس برنامه‌ریزی انجام شده تا آبان ماه امسال همه استانهای کشور دارای چنین تشکیلاتی خواهند بود.

وی با اشاره به اینکه بدنبال ایجاد سازمان منسجم رسانه ای هستیم، خاطرنشان کرد: در مدت سه ماه همه استان‌های کشور تحت پوشش قرار خواهند گرفت. رونمایی نهایی این طرح اواخر آبان ماه با حضور رئیس جمعیت هلال احمر کشور در یزد انجام می‌شود.

مدیرکل روابط عمومی جمعیت هلال احمر با اعلام اینکه بدنبال سازمان حرفه ای و رسانه ای در درون سازمان هستیم، تصریح کرد: با توجه به ظرفیت‌های موجود اگر این اقدام در ریل خودش قرار گیرد و با تدبیر به پیش برویم می‌توانیم به یک قدرت رسانه ای مهم تبدیل شویم که فرآیند اطلاع رسانی را تسهیل خواهد کرد.

رمضانی یکی از چالش‌های موجود را مدیریت رسانه ای بحران دانست و گفت: این باشگاه در حوادث و سوانح به کمک مدیریت بحران خواهد آمد.

دیدار نماینده ولی‌فقیه در جمعیت هلال احمر با امام جمعه اهواز به روایت تصویرحضور نماینده ولی‌فقیه در جمعیت هلال احمر در خوزستان + تصویرکاروان سلامت هلال احمر استان فارس به سیستان و بلوچستان اعزام می‌شوند‌

مدیرکل روابط عمومی جمعیت هلال احمر کشور با بیان اینکه تاکنون 700 خبرنگار عضو این باشگاه شدند، تصریح کرد: این سایت خبری، یک مرجع مطمئن برای اطلاع رسانی در بحران است.

رمضانی از برگزاری جشنواره‌های فصلی خبر داد و گفت: برگزیدگان جشنواره‌های فصلی شناسایی و تجلیل خواهند شد و در راستای رشد و توسعه آنان گام برمی داریم تا حرفه ای تر شوند.

مجتبی اکبری، مدیرعامل جمعیت هلال احمرمازندران نیز گفت: مدیریت منسجم اطلاع رسانی و اهتمام به سرعت ،دقت و صحت به‌عنوان اصول مهم در اطلاع رسانی می‌تواند به کارآمدی این سامانه کمک کند.

وی تحقق سامانه باشگاه خبرنگاران هلال احمر را مقدمه ای برای راه اندازی خبرگزاری هلال احمر ایران دانست و گفت: باید از ظرفیت‌های موجود در راستای تحقق اهداف متعالی هلال احمر به درستی استفاده کنیم.

اکبری بیان کرد: امروزه مدیریت استرس و ایجاد آرامش روانی درجامعه یکی از اصول مهم مدیریت بحران قلمداد می‌شود که نقش رسانه‌ها و خبرنگاران در این راستا انکارناپذیراست.

منبع : تسنیم

بازتاب این خبر در رسانه ها

website tracking