۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۲۴

مدیرکل آموزش و پرورش قزوین خبر داد

ارسال تجهیزات آموزشی به ۱۰۰ مدرسه محروم/ امروز در مناطقی از استان فقط ماکتی از مدرسه داریم

ارسال تجهیزات آموزشی به ۱۰۰ مدرسه محروم/ امروز در مناطقی از استان فقط ماکتی از مدرسه داریم
مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین گفت: امروز شاهد اجرای طرح توزیع تجهیزات مدارس به مناطق حاشیه نشین استان قزوین هستیم که با پیگیری مسئولان استانی ۱۰۰ مدرسه محروم قزوین از این تجهیزات برخوردار می شوند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از صبح قزوین؛ خیرالله رحمانی ظهر امروز(چهارشنبه) در مراسم توزیع تجهیزات مدارس مناطق حاشیه نشین استان قزوین با عنوان "کاروان نگاه آگاه" در سالن اجتماعات اداره‌کل آموزش و پرورش استان قزوین برگزار شد؛ اظهار کرد: بر اساس سند تحول بنیادین آموزش و پرورش ماموریت داریم که در مدارس فضایی ایجاد کنیم تا دانش‌آموزان به زندگی پاک و سالم رهنمون شوند.

وی افزود: برای تحقق این هدف باید به همه ابعاد تربیتی دانش‌آموز از جمله بعد اخلاقی، اعتقادی و دینی، زیستی، علمی و فناورانه توجه کنیم که لازمه آن داشتن یک مدرسه خوب است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین با اشاره به وجود ۱۶ هزار فرهنگی در استان تصریح کرد: معتقدم مدرسه به عنوان جعبه سیاه جامعه می‌تواند مطرح باشد؛ چراکه اگر بخواهیم از آسیب‌های اجتماعی و مشکلات جامعه رمز گشایی کنیم؛ جعبه سیاه آن مدرسه است.

وی بیان کرد: امروز برای اینکه معلمان استان بتوانند موفق عمل کنند و نسل آینده ساز ما را به مراتبی از حیات طیبه رهنمون کنند نیازمند مدرسه ای هستیم که امکان برنامه‌ریزی برای کادر آموزشی مدارس را در ۶ ساحت تربیتی داشته باشد.

200 مدرسه استان کمتر از 10 دانش‌آموز دارد

رحمانی عنوان کرد: متاسفانه امروز در مناطقی از استان مدرسه نداریم بلکه ماکتی از مدرسه داریم؛ لذا معلمان برای اجرا کردن برنامه‌های خود در مدرسه نیاز دارند که سخت افزار لازم در اختیار آنها قرار گیرد.

وی ابراز کرد: امروز به برکت نظام جمهوری اسلامی ایران و خون شهدا فضایی ایجاد شده که در راستای توسعه عدالت آموزشی گام برداریم به طوریکه ۱۰۰ درصد دانش‌آموزان واجب التعلیم استان را تحت  پوشش قرار دادیم و در بحث پوشش نوآموزان پیش دبستانی نیز به مرز ۱۰۰ درصد رسیدیم.

مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین بیان کرد: خوشبختانه در استان قزوین و در بحث پوشش تحصیلی دانش‌آموزان واجب التعلیم در سراسر استان جایی نداریم که دانش‌آموزی از تحصیل محروم بماند به طوریکه امروز 200 مدرسه استان کمتر از 10 دانش‌آموز داشته و 20 مدرسه استان تنها با یک دانش‌آموز و یک معلم اداره می‌شود که این امر نشان می‌دهد نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران برای فرهنگ و پوشش تحصیلی آحاد جامعه حساس است.

وی در پایان گفت: امروز شاهد اجرای طرح توزیع تجهیزات مدارس به مناطق حاشیه نشین استان قزوین هستیم که با پیگیری مسئولان استانی  ۱۰۰ مدرسه استان از این تجهیزات برخوردار می شوند و امیدواریم بتوانیم این طرح را توسعه دهیم و فضایی در سطح استان ایجاد کنیم که مدیران مدارس برای تربیت نسل آینده به راحتی برنامه ریزی کنند.

کلیدواژه ها :آموزش ماکت سازی
منبع : دانا

پربازدیدترین امروز

website tracking