۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۱۱

طی ایام دهه ولایت و امامت صورت می‌گیرد؛

از برپایی محافل قرآنی تا شب‌های شعر غدیر در 1200 كانون مساجد فارس

از برپایی محافل قرآنی تا شب‌های شعر غدیر در 1200 كانون مساجد فارس
گروه فرهنگی ـ رئیس ستاد هماهنگی كانون‌های فرهنگی ـ هنری مساجد فارس از برگزاری برنامه‌های ایام دهه ولایت و امامت در 1200 كانون مساجد این استان خبر داد و گفت: برپایی محافل انس با قرآن، ختم قرآن، شب‌های شعر غدیر و غیره از جمله برنامه‌های این ایام هستند.

به گزارش ایكنا از فارس، حجت‌الاسلام حسین امیدی، رئیس ستاد هماهنگی كانون‌های فرهنگی ـ هنری مساجد فارس امروز، 23 مردادماه در جمع خبرنگاران از برگزاری برنامه‌های ایام دهه ولایت و امامت در 1200 كانون مساجد این استان خبر داد و گفت: این برنامه‌ها همزمان با فرا رسیدن عید سعید قربان با برگزاری مراسم‌های دهای عرفه، اقامه نماز و جشن عید آغاز شده است و در قالب‌های مختلف برگزار می‌شوند.
وی با اشاره به فضاسازی مناسب مساجد و خیابان های اطراف با استفاده از بنر، پوستر و پرچم‌های رنگی انجام شده است، افزود: بحث ولایت و تبعیت از ولایت فقیه محور اصلی برنامه‌های این دهه است که در این راستا نشست‌ها و جلسات با حضور روحانیون و اساتید دانشگاه‌ها و همچنین تشکیل حلقه‌ها و گفتمان‌های پرسش و پاسخ برای نوجوانان و جوانان نیز در حال برگزاری است.
امیدی برنامه‌های دیگر این ایام را برشمرد و گفت: برپایی محفل‌های انس با قرآن، جشنواره‌ها و مسابقات در رشته‌های مختلف، نمایشگاه هنری، مسابقه نقاشی و دلنوشته و نمایشگاه آثار کودکان و نوجوانان، شب شعر با موضوع ولایت، ختم قرآن و صلوات هدیه به ساحت مقدس حضرت امیرالمومنین(ع) و برپایی ایستگاه‌های صلواتی توزیع شربت و شیرینی نیز از برنامه‌هایی است که به مناسبت دهه ولایت در کانون‌های مساجد استان اجرا می‌شود.
رئیس ستاد هماهنگی كانون‌های فرهنگی ـ هنری مساجد فارس افزود: مسابقه‌های پیامکی با محوریت غدیر و ولایت حضرت امام علی(ع) و طرح سئوال‌های چهار گزینه‌ای با اختصاص جوایز نیز از برنامه‌هایی است که با استقبال روبه‌روست.
وی از برپایی جشن عید غدیر در بیش از یک هزار و 200 کانون فرهنگی ـ هنری مساجد استان خبر داد و گفت: این جشن‌ها با مداحی، توزیع شیرینی، سخنرانی، اجرای برنامه‌های شاد، اجرای سرود و نمایش توسط هنرمندان عضو کانون‌های مساجد و اهدای هدیه به هم نامان مولا علی(ع) همراه است.
انتهای پیام

کلیدواژه ها :شعر
منبع : خبرگزاری قرآن

پربازدیدترین امروز

website tracking