۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۱۱

توسعه استانداردسازی در سال رونق تولید شتاب می‌گیرد

توسعه استانداردسازی در سال رونق تولید شتاب می‌گیرد
گروه اجتماعی- مدیرکل اداره استاندارد استان یزد گفت: در سال رونق تولید، باید توسعه استانداردسازی در استان دارالعلم و دارالعباده یزد شتاب گیرد.

در سال رونق تولید ،توسعه استاندارد سازی شتاب می گیردبه گزارش ایکنا از یزد، محمدحسین ماجدی اردکانی، مدیرکل اداره استاندارد استان یزد 23 مردادماه در بازدید از مرکز پژوهش‌های خورشیدی استان اظهار کرد: در منطقه‌ایی که ما یزدی‌ها زندگی می‌کنیم توان‌های بالقوه و بالفعل خوبی وجود دارد و نخبگان استان می‌توانند دست در دست خادمان خود در اداره کل استاندارد استان یزد بگذارند تا از ظرفیت‌های پیش رو در جهت استانداردسازی و توسعه و ترویج فرهنگ استاندارد بهره‌برداری شود.

وی ادامه داد: قانون جدید تقویت و توسعه نظام استاندارد مصوب سال 1396 افق‌های بزرگی برای استانداردسازی همه امور در کشور پیش پای ما قرار داده است.

دبیرکارگروه استاندارد سازی و ارتقاء کیفیت کالا و خدمات استان یزد تصریح کرد: برای همکاری در خصوص تدوین استانداردهای ملی بخش انرژی و معماری همساز با اقلیم در استان ضروری است توسط مرکز پژوهش‌های خورشیدی یک شورای راهبری متشکل از صاحب نظران امر ایجاد تا برنامه 10 ساله تدوین استانداردها تهیه و تقدیم سازمان ملی استاندارد شود.

این مقام مسئول تاکید کرد: برای استفاده همزمان از انرژی‌های تجدید پذیر مانند انرژی زمین گرمایی و انرژی خورشیدی در استان ضرورت دارد برنامه عملیاتی برای فراهم کردن زیرساخت‌ها و توجیهات اقتصادی و فنی تدوین و توسط مقامات استان تصویب و حمایت شود.

ماجدی اردکانی خطاب به مسئولان مرکز پژوهش‌های خورشیدی استان یزد گفت: دوطرف دارای امکانات و ظرفیت‌های خوبی هستند که می‌توانیم در قالب تبادل تفاهم نامه نسبت به تدوین استانداردهای حوزه انرژی حتی به صورت پژوهش محور، بر انرژی‌های خدادادی استان تاثیر گذار باشیم ضمن این که محور فکری ما آن دسته از استانداردهایی هستند که زمینه اجرایی آن‌ها در استان و حتی استان‌های همجوار و هم اقلیم یزد فراهم است.

انتهای پیام

منبع : خبرگزاری قرآن

پربازدیدترین امروز

website tracking