۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۰۶

پاسخ به ادعای مشکل‌ساز بودن اقدامات جهاددانشگاهی در آینده دامپروری

پاسخ به ادعای مشکل‌ساز بودن اقدامات جهاددانشگاهی در آینده دامپروری
رییس پژوهشگاه ابن سینا با بیان این که نمی‌خواهیم نژادهایی را گسترش دهیم که با زیست‌بوم ایران سازگار نباشد، گفت: قبلا گفته شده بود که جهاد دانشگاهی به حوزه‌های وارد شده که میتواند برای آینده صنعت دام‌پروری کشور مشکل ایجاد کند در صورتی که برای دام‌هایی مجوز ورود می‌گیریم که سابقه واردات این دام‌ها به کشور وجود داشته است.

به گزارش ایسنا، دکتر محمد رضا صادقی در نشست‌خبری که در پژوهشگاه ابن‌سینای جهاد دانشگاهی برگزار شد، با بیان این که پژوهشگاه ابن سینا یکی از سه پژوهشگاه وابسته به جهاد دانشگاهی است گفت: فعالیت ما حول بیوتکنولوژی پزشکی و بیوتکنولوژی زیستی است. مجموعه پژوهشگاه داری سه پژوهشکده بیوتکنولوژی تولیدمثل، آنتی‌بادی و نانو بایو تکنولوژی است.

وی افزود: پژوهشگاه ابن‌سینا دارای دو مرکز تخصصی نیز هست. این مراکز عبارتند از: مرکز خدمات تخصصی درمان ناباروری و سقط مکرر و هم‌چنین مرکز خدمات تخصصی بایو فارم یا تولید فرآورده‌های تولیدمثلی در حیوانات مزرعه‌ای.

رییس پژوهشگاه ابن سینا ادامه داد: در حال حاضر، تمرکز ما بر روی تولید جنین از نژادهای برتر است. همانطور که در جهاد دانشگاهی نیز این هدف دنبال می‌شود در پژوهشگاه هم به دنبال این هستیم که نیازهای جامعه را شناسایی کنیم و با برنامه‌ریزی‌ که انجام می‌شود بتوانیم نیازهای جامعه را مرتفع کنیم.

صادقی اظهار کرد: ما امیدواریم  بتوانیم بخشی از  نیازهای جامعه که از منابع خارجی تامین می‌شود یا نیازهایی که  رفع آن‌ها مشکل است را در داخل کشور برطرف کنیم. شاید نگاهی که به پژوهشگاه و گروه‌های پژوهشی دیگر می‌شود با نگاهی که به پژوهشگاه‌های جهاد می‌شود متفاوت باشد. شاید ما نقش اصلی خود را تولید علم و حرکت در مرزهای علم ندانیم. انجام تحقیقات توسعه‌ای و کاربردی از وظایف ما است تا بتوان نیازهای جامعه را مرتفع کرد.

ادامه دارد...

منبع : ایسنا

پربازدیدترین امروز

website tracking