۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۰۱

معاون وزیر ارشاد در بوشهر: شورای اطلاع‌رسانی در استان‌ها تشکیل شد

معاون وزیر ارشاد در بوشهر: شورای اطلاع‌رسانی در استان‌ها تشکیل شد
معاون مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: براساس مصوبه شورای تبلیغات و اطلاع رسانی اقتصادی کشور، شورای اطلاع‌رسانی استان‌ها تشکیل شده که نقش ممتازی در هماهنگی بین همه دستگاه‌ها در مواجهه با پاسخگویی و اطلاع رسانی دارد.
- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، محمد خدادی، ظهر امروزدر کارگاه آموزشی «مطبوعاتی رسانه امروز و دیروز» در بوشهر با اشاره به نقش مهم رسانه‌ها در جوامع  اظهار داشت: رسانه و اطلاعات نقش اساسی در پیشرفت جوامع دارد.

وی با اشاره به اینکه توسعه و تحول در هر جوامعی به اطلاعات بستگی دارد، افزود:در گذشته  حوزه نظامی قدرت اصلی یک کشور بود اما امروزه با پیشرفت و گستردگی در همه زمینه‌ها، اطلاعات حرف نخست یک جامعه است.

معاون امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی سرعت، محتوا و دسترسی را 3 عامل مهم در رسانه‌های جدید دانست و تاکید کرد: پیشرفت این فناوری و عوامل دستاوردهای بسیاری در زمینه‌های مختلف همراه دارد.

خدادی با بیان این موضوع که بستر اصلی ارتباط اطلاعات است، عنوان کرد: 80درصد زندگی بشر مربوط به اطلاعات و پردازش آن است.

وی با بیان اینکه رسانه‌ها برای گسترش باید از سردرگمی پرهیز کنند تا از شکاف اجتماعی جلوگیری شود افزود:رسانه‌ها باید در انعکاس مطالب اطلاعات مورد نیاز مخاطب را مدنظر داشته باشند که اجرای این مهم سبب ارتباط دوسویه می‌شود.

معاون مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به بیان اینترنت و میزان استفاده آن، مقایسه استفاده از رسانه‌های ایران و دیگر کشورها توسط افراد جامعه، رسانه‌های فضای مجازی و ویژگی رسانه‌های نو پرداخت و گفت: رسانه‌ها در راستای مقابله با تهدیدات رسانه‌ای در گام نخست باید تولید اطلاعات کنند و مخاطب محور شوند.

خدادی با بیان اینکه رسانه‌ها باید بدانند برای چه کسانی تولید اطلاعات می‌کنند خاطر نشان کرد: مخاطب شناسی باید درماهیت و کارکرد رسانه‌ها وجود داشته باشد و در این راستا افزایش  مهارت رسانه‌ای باید مورد توجه قرار بگیرد.

وی، از تشکیل شورای اطلاع رسانی استان‌ها خبر داد و گفت: براساس مصوبه شورای تبلیغات و اطلاع رسانی اقتصادی کشور، شورای اطلاع‌رسانی متناظر با ماموریت ملی و کشوری در استان‌ها تشکیل شده که نقش ممتازی در تحقق اهداف برنامه‌های دستگاه‌های اجرایی دارد.

معاون وزیر ارشاد در بوشهر: خط ارتباطی دوجانبه‌ای برای مقابله با اهداف دشمن در استان‌ها تشکیل شود معاون وزیر ارشاد در بوشهر: 40 هزار تن کاغذمطبوعات برای یکسال پیش بینی شده است‌ حضور معاون مطبوعاتی وزیر ارشاد در خبرگزاری تسنیم

معاون مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، هماهنگی بین همه دستگاه‌ها در مواجهه با پاسخگویی و اطلاع رسانی را از اهداف تشکیل شورای اطلاع رسانی استان‌ها به ریاست معاونان سیاسی استانداری‌ها و دبیری مدیران کل فرهنگ و ارشاد اسلامی دانست.

کلیدواژه ها :وزارت ارشاد
منبع : تسنیم

اخبار مرتبط

website tracking