۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۰۱

کردستان| تامین آب شرب در شهرستان قروه با مشکلات جدی مواجه است

کردستان| تامین آب شرب در شهرستان قروه با مشکلات جدی مواجه است
فرماندار قروه با بیان اینکه در چند سال اخیر زنگ خطر کمبود آب در شهرستان قروه به صدا درآمده است، گفت: در حال حاضر برای تأمین آب شرب روستا و گاهأ شهر هم با مشکل مواجه هستیم.
- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قروه، موحد امان‌الهی ظهر امروز در جلسه شورای اداری این شهرستان که با حضور معاون قوه قضائیه و رئیس سازمان ثبت املاک و اسناد کشور برگزار شد، اظهار داشت: شهرستان قروه در شرق استان و با جمعیتی بالغ بر 145 هزار نفر دارای 130 روستایی دارای سکنه است.

وی افرود: شهرستان قروه به لحاظ منابع خدادی دارای معادن غنی، ظرفیت و پتانسیل‌های بالقوه‌ای فروانی است که قسمت‌هایی از آن بهره‌برداری و به بالفعل تبدیل شده است.

فرماندار شهرستان قروه با بیان اینکه قروه سال گذشته در برداشت غلات و‌ حوزه کشاورزی رتبه سوم را در استان کسب کرد، تصریح کرد: در چهار دهه بعد از پیروزی انقلاب اسلامی مردمان انقلابی این شهرستان در دفاع از انقلاب و پیروزی در جنگ‌های تحمیلی سنگ تمام گذاشته و 466 شهید را تقدیم میهن اسلامی کرده‌اند.

وی به معضل تنش آبی و کمبود آب در این شهرستان اشاره کرد و گفت: طبق دستورالعمل ابلاغ شده مجوز برای حفر چاه دیگر صادر نمی‌شود چراکه در مجوزهای قبلی بیشتر از مقدار مجاز از چاه برداشت شده به گونه‌ای که در حال حاضر برای تأمین آب شرب روستا و گاهأ شهر هم با مشکل مواجه هستیم.

کارخانه آب آشامیدنی در البرز به دلیل آلودگی میکروبی تعطیل شدنذر آب؛ نذر زندگی نیک‌اندیشان استان فارس برای مردم سیستان و بلوچستانکشاورزی با آب آلوده در جنوب شهر یاسوج؛ بازی با سلامتی مردم بیخ گوش مسئولان+فیلم

امان‌الهی با اذعان به اینکه در چند سال اخیر زنگ خطر کمبود آب در شهرستان قروه به صدا درآمده است، ادامه داد: با پیگیری‌های صورت گرفته قرار است قسمتی از منابع آبی غرب استان به شرق استان انتقال پیدا کند.

وی با بیان اینکه وجود معادن مختلف در این شهرستان تا حدودی موجب ایجاد اشتغال در این شهرستان شده است، اظهار کرد: هر آنچه که از معادن قروه استخراج می‌شود به صورت خام از استان خارج‌شده و هیچ صنایع تبدیلی برای آن پیش‌بینی نشده و بهره خوبی عاید کردستان نمی‌شود.

فرماندار شهرستان قروه خاطرنشان کرد: امیدوارم در سفر رئیس قوه قضائیه به استان ضرورت حمایت از تولید داخلی و رونق تولید بیشتر مورد بررسی قرار گیرد چراکه مردم کردستان و شهرستان قروه شایسته بهترین خدمت‌ها هستند و هر آنچه که داشتند در طبق اخلاص گذاشتند.

منبع : تسنیم

پربازدیدترین امروز

website tracking