۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۴۹

سیلاب نوروز 98 بالغ بر 1600 میلیارد تومان به مازندران خسارت وارد کرد

سیلاب نوروز 98 بالغ بر 1600 میلیارد تومان به مازندران خسارت وارد کرد
معاون عمرانی استاندار مازندران با اشاره به بازسازی بخش وسیعی از مناطق سیل‌زده استان، گفت: سیلاب نوروز 98 بالغ بر 1600 میلیارد تومان به مازندران خسارت وارد کرد.
- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سیمرغ، مهدی رازجویان امروز در حاشیه بازدید هیئت نظارت وزارت کشور از مناطق سیل‌زده مازندران اظهار داشت: از 27 اسفند 97 تا ایام نوروز 98،  استان شاهد سیل بود که به دلیل اینکه رودخانه‌ها توان این حجم را برای هدایت به سمت دریا نداشتند  موجب وقوع سیل و خسارات به نقاط مختلف استان شد.

وی افزود: سیل موجب تخریب پل، جاده و راه‌های روستایی شد که راه روستایی بازگشایی شد اما تردد به سختی صورت می‌گیرد. هزار و 665 میلیارد تومان خسارت سیل اسفند و فروردین ماه در استان به بخش‌های تاسیساتی، زیربنایی، مسکونی و کشاورزی بود. 680 واحد در روستا  تخریب  و هفت هزار واحد در رستاها و برخی شهرها تعمیری هستند.

رازجویان گفت: دستگاه‌های خدمات رسان مانند آب، برق، گاز و مشترکان وصل شد. لایروبی و پلاک کردن منازل مسکونی با  همکاری بنیاد مسکن، بسیج سازندگی قرارگاه جهادی  برای واحدهای مسکونی که قابل سکونت مجدد بود انجام شد.

وی افزود: با همکاری بنیاد و بانک مسکن بحث تسهیلات بلاعوض در ساعات اولیه پس از سیل آغاز شد که با پیگیری دولت، 10 میلیارد تومان  دیگر برای زیرساخت‌ها تخصیص یافت که امیدواریم برای طرح هادی و ترمیم بافت روستایی استفاده کنیم.

خطر سیلابی شدن مسیل‌ها در آذربایجان غربی وجود داردهشدار وقوع سیلاب در برخی استان‌ها

وی با اشاره به روند ساخت واحدهای تخریبی گفت: 27 اسفند سیل موجب تخریب واحدهای مسکونی شد که 12 تیر نخستین واحد مسکونی  ساخته و تحویل شد که 26 واحد مسکونی تحویل و تا پایان مرداد ماه تمام واحدهای تعمیری تحویل می‌شودو همچنین تا پایان اسفند تمام واحدهای احداثی تحویل مالکین می‌شود.

منبع : تسنیم

پربازدیدترین امروز

website tracking