۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۳۷

70 هزار واحد مسکونی مناطق سیل‌زده کشور تخریب شد

70 هزار واحد مسکونی مناطق سیل‌زده کشور تخریب شد
رئیس گروه فرهنگی قرارگاه بازسازی مناطق سیل‌زده کشور با اشاره به آخرین وضعیت سیل‌زدگان کشور گفت: در نوروز امسال، 70 هزار واحد مسکونی مناطق سیل‌زده کشور تخریب شد.
- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سیمرغ، سید رمضان شجاعی امروز در حاشیه بازدید از مناطق سیل‌زده شهرستان سیمرغ اظهار داشت: سیل ویرانگر خساراتی را در مازندران و دیگر نقاط کشور داشته و خوشبختانه بحث سیل به درستی مدیریت شد که باید رسانه‌ها از طرف مردم از مدیران مطالبه‌گر باشند.

وی افزود: مدیران استانی با توان مدیریتی و مردم مازندران با آمادگی خود در کنار بسیج توانستند بحران سیل را مدیریت کنند. این بازدید در امتداد بازدیدهایی است که هیئت از مناطق سیل زده گلستان، خوزستان و لرستان داشته است.

شجاعی کیاسری وضعیت سیل‌زدگان و روند بازسازی در استان مازندران و دیگر استان‌ها را رضایت بخش توصیف کرد و گفت: این‌گونه که مشاهده می‌شود کار واحدهای تعمیراتی مازندران تا قبل از پایان تابستان پایان یافته و سیل‌زدگان به خانه‌هایشان باز خواهند گشت.

رئیس گروه فرهنگی قرارگاه بازسازی مناطق سیل‌زده وزارت کشور گفت: هدف ما استحکام بخشی و ساخت بناهای مقاوم در برابر این چنین خطراتی است و نمی‌خواهیم سرعت را فدای کیفیت کنیم.

پایان تعمیرات 14400 واحد مسکونی در مناطق سیل‌زده لرستان/ 80 میلیارد تسهیلات بلاعوض پرداخت شداختصاص 110 میلیاردتومان برای بازسازی راه‌های گلستان/54 نقطه در مناطق سیل‎زده ترمیم شدساخت 4000 واحدمسکونی در مناطق سیل‎زده گلستان/ساخت و سازهای حریم رودخانه جابه‌جا می‎شود
وی  تهیه گزارش میدانی برای وزیر کشور درباره روند بازسازی سیل را از دیگر برنامه‌های این هیئت عنوان کرد و افزود: انتظار وزارت کشور بازگشت هر چه سریع‌تر سیل‌زدگان به خانه‌هایشان و همچنین بازگشت شرایط عادی زندگی و اقتصادی به مناطق آسیب‌دیده از سیل است.

شجاعی گفت: سیل نوروز امسال چهار استان مازندران، گلستان، لرستان و خوزستان را درگیر کرد و به بیش از 70 هزار واحد مسکونی خسارت وارد کرد. در استان مازندران نیز شش هزار و 800 واحد مسکونی طعمه سیل شدند که از این تعداد 700 واحد به صورت کامل تخریب و شش هزار و 100 واحد تعمیری بودند.

معاون بنیاد مسکن کشور  نیز گفت: در مازندران  اقدامات خوبی جهت کمک به واحدهای مسکنی تخربی و تعمیری خسارت دیده از سیل شد که کمک‌های بلاعوض نیز صورت گرفت.

مهدیان افزود: تا پایان مردادماه روند تعمیر واحدهای مسکونی به اتمام می رسد. در کل کشور 74 هزار واحد شهری و روستایی به اتمام می‌رسد که از لحاظ تامین منابع نیز مشکلی وجود ندارد.

منبع : تسنیم

پربازدیدترین امروز

website tracking