۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۳۶

امام جمعه موقت سمنان:

حضور جهادگران بسیجی در عرصه‌های مختلف، سد راهی برای تجاوز دشمنان/ اردوهای جهادی زمینه‌ای برای خودسازی بسیجیان

حضور جهادگران بسیجی در عرصه‌های مختلف، سد راهی برای تجاوز دشمنان/ اردوهای جهادی زمینه‌ای برای خودسازی بسیجیان
امام جمعه موقت سمنان با اشاره به اینکه اردوهای جهادی زمینه ای برای خودسازی بسیجیان می باشد، گفت: حضور جهادگران بسیجی در عرصه های مختلف، سد راهی برای تجاوز دشمنان است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ غلامحسین مهدوی‌نژاد امام جمعه موقت سمنان در گفتگو با خبرنگار مرآت، در خصوص فعالیت جهادگران در اردوهای جهادی، گفت: جهاد با دشمن به وسیله سلاح و جهاد فرهنگی که همان جهاد کبیر می باشد، در قرآن کریم به آن اشاره شده است.

امام جمعه موقت سمنان در ادامه افزود: پیامبر اکرم(ص) به جهاد اکبر، تاکید داشته که در لسان قرآن این کلمه وجود ندارد.

مهدوی نژاد با بیان اینکه در اصطلاح دینی زمانی که مسئله جهاد را مطرح می کنیم یعنی باید برای خدمت و رفع مشکلات مردم تلاش کرد، بیان داشت: جهادگر کسی است که با تلاش وکوشش باز هم خستگی ناپذیر است.

وی مطرح کرد: با توجه به تفسیر آیه "و جاهدو فی سبیل الله اموالکم و انفسکم"، انفاق کردن مردم، یک نوع جهاد تلقی می شود.

امام جمعه موقت سمنان با تاکید بر اینکه حرکت جهادگران بسیجی، یک حرکت فداکارانه است، گفت: تلاش و فعالیت بسیجیان در همه ی نقاط کشور به خصوص در مناطق آسیب دیده از طریق بلایای طبیعی و مناطق محروم که به فعالیت های فرهنگی، اجتماعی، پزشکی و اقتصادی می پردازند یک نوع تلاش وصف نشدنی است که ثواب جهاد را دارد.

مهدوی نژاد اذعان کرد: اردوهای جهادی از سوی بسیجیان یک کار ارزشمندی است که در سراسر کشور و در زمان های مختلف انجام می شود که خواهران و برادران بسیجی استان سمنان هم در حال حاضر و با شرایط سخت مشغول فعالیت هستند.

وی افزود: مقام معظم رهبری در سخنان خود به جهاد بسیار تاکید دارند و مسئله مهمتر آنکه برای کار ها و مشکلات مملکت، نیروهای جهادگونه می خواهند یعنی افرادی که در سیر حکومتی کشور حرکت جهادی انجام می دهند.

امام جمعه موقت سمنان با اشاره به اینکه حرکت جهادی یعنی فرد در هنگام مشکلات به امید دیگران نباشد، تاکید کرد: یک جوشش درونی به دنبال هدف و نتیجه باید در جهادگران ایجاد شود که مقام معظم رهبری در کارهای مختلف، مسئله فرهنگ و برنامه جهادی را مطرح کرده و به دنبال یک فکر انقلابی هستند.

مهدوی نژاد با بیان اینکه اردوهای جهادی چند هدف را دنبال می کنند که مهم ترین هدف آن ها خودسازی بسیجیان است، افزود: این اردوها منافع بسیار بزرگ و ارزشمندی برای مردم مناطق محروم و آسیب دیده از جمله منافع اقتصادی، درمانی، فرهنگی دارد.

وی بیان کرد: در زمان جنگ اگر نیروهای رزمنده نبودند که به دفاع از کشور بپردازند خلاء احساس می شد، و کشور به خطر می افتاد، به طوری اگر در حال حاضر حضور یکپارچه بسیجیان و جهاد گران انقلابی نباشد دشمن زمین جنگ را بدون مانع دیده و زمینه های انحرافی را در کشور ایجاد می کند.

امام جمعه موقت سمنان افزود: حضور جهادگران در جبهه فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی، سد راهی برای نیروهای دشمن است.

کلیدواژه ها :تجاوز فرهنگ بسیجی
منبع : دانا

پربازدیدترین امروز

website tracking