۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۲۵

کردستان| معاون قوه قضائیه: طرح کاداستر باید در سراسر کشور اجرا شود

کردستان| معاون قوه قضائیه: طرح کاداستر باید در سراسر کشور اجرا شود
معاون قوه قضائیه و رئیس سازمان ثبت املاک و اسناد کشور گفت: باید طرح کاداستری در سراسر کشور اجرا شود چراکه سبب بهبود زیرساخت‌ها و ‌ترقی جامعه می‌شود.
- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قروه، ذبیح‌الله خداییان، معاون قوه قضائیه و رئیس سازمان ثبت املاک و اسناد کشور ظهر امروز در جلسه شورای اداری این شهرستان با تبریک ایام مبارک عید قربان و‌ غدیر اظهار داشت: خداوند به ما نعمت‌های بی‌شماری ارزانی داشته که اگر انسان از هرکدام از آنان محروم شود در زندگی دچار مشکلاتی می‌شود.

وی افزود: نعمت «سلامتی و امنیت» در میان تمام نعمت‌های الهی از اهمیت و ‌جایگاه ویژه‌ایی برخوردار هستند که باید همه با هم قدردان و شکرگزار این نعمات باشیم.

معاون قوه قضائیه با اشاره به ضرورت وجود امنیت پایدار به‌عنوان زیرساخت رشد و توسعه در جامعه تصریح کرد: امنیت موجب رشد و پیشرفت کشور می‌شود؛ امنیت فقط امنیت قضایی نیست بلکه امنیت همه جانبه سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و فردی ضروری است.

وی با بیان ‌اینکه در آیات متعدد قرآن به ارزش و اهمیت امنیت پرداخته شده است، افزود: آنچه که خشم دشمنان را برانگیخته نعمت امنیتی است که در کشور ما حاکم است و دشمنان به روش‌های مختلف ازجمله دامن زدن به اختلافات مذهبی و ‌قومیتی در فکر برهم زدن امنیت جامعه هستند.

خداییان بیان کرد: وظیفه مسئولان است که امنیت را در جامعه حفظ کنند چراکه شهدا با خون خود امنیت را به ما ارزانی داشته و امروز باید همه با هم امانتدار خون شهدا و امنیت کنونی کشور باشیم.

وی به نیت دشمنان برای ایجاد اختلاف و ‌تفرقه در طول تاریخ ایران اشاره و اظهار کرد: همه ما در طول تاریخ از اقتدار کشور حمایت کردیم و ‌نباید اجازه هرگونه رخنه و نفوذ و ‌رسیدن به اهداف پلید آنان را بدهیم.

رئیس سازمان ثبت املاک و اسناد کشور با بیان اینکه داشتن احساس امنیت از خود امنیت مهم‌تر و ‌حائز اهمیت‌تر است، خاطرنشان کرد: وجود حس امنیت ترقی و پیشرفت جامعه و‌ منطقه را به‌دنبال دارد.

نقشه کاداستر شهرستان‌های اراک و ساوه به‌منظور کنترل حاشیه‌نشینی تهیه شودنقشه کاداستر 200000 هکتار از عرصه‎‌های منابع ملی گلستان تهیه می‌شود3 میلیارد تومان اعتبار برای اجرای طرح کاداستر در گیلان اختصاص یافت

وی گفت: زمانی اقتصاد کشور به سمت دولتی شدن پیش می‌رفت و بعدها ثابت شد که دولت باید از بخش‌های خصوصی دست بکشد تا بتواند بهترین نتیجه را بدست آورد.

معاون قوه قضائیه در بخش دیگری از سخنان خود به داشتن پتانسیل استان‌های غرب کشور جهت سرمایه‌گذاری سرمایه‌گذاران اشاره کرد و افزود: سرمایه‌گذاران در جایی آغاز به سرمایه‌گذاری می‌کنند که منطقه دارای امنیت باشد، که خوشبختانه امنیت پایدار در استان کردستان حاکم است.

وی تاکید کرد: باید شرایط طوری فراهم شود که دستگاهای متعدد در کنار هم  و در سریع‌ترین زمان ممکن موانع سرمایه‌گذاری را برطرف کرده و‌ با ایجاد امنیت حضور سرمایه‌گذار را فراهم و‌ منجر به توسعه و‌ پیشرفت منطقه شوند.

خداییان عنوان کرد: اگر می‌خواهیم خدمت صادقانه به مردم داشته باشیم باید هماهنگ باهم گام برداشته و ضمن حفظ استقلال ‌در چارچوب قانون زمینه رشد را فراهم کنیم.

وی با بیان اینکه رفع مواردی که نزاع و درگیری را در پی‌دارد، موجب ایجاد امنیت می‌شود، ادامه داد: اجرای طرح کاداستری که در اکثر کشورها اجرایی شده موجب بهبود زیرساخت‌ها و ‌ترقی جامعه می‌شود چراکه حدود زمین‌ها مشخص شده و‌ تمام اطلاعات آن به ثبت می‌رسد.

معاون قوه قضائیه و رئیس سازمان ثبت املاک و اسناد کشور اضافه کرد: اجرای طرح کاداستری یک سرمایه بزرگ در جامعه است چراکه بسیاری از اختلالات در دستگاه قضایی بر سر تعیبن چارچوب زمین‌هاست؛ بنابراین از مسئولان انتظار می‌رود که در اجرایی کردن این طرح و رفع مشکلات آن قدم بردارند.

وی تاکید کرد: باید تمام معاملات بر اساس قراردادهای رسمی صورت گیرد تا مشکلی برای مردم ایجاد نشود.

معاون قوه قضائیه و رئیس سازمان ثبت املاک و اسناد کشور در پایان سخنان خود با اشاره به هدف سفر خود به شهرستان قروه اعلام کرد: به دستور حجت‌الاسلام‌ والمسلمین سید ابراهیم رئیسی، معاونان قوه قضائیه با عزیمت به شهرستان‌های استان ضمن بررسی مسائل، مشکلات و آخرین وضعیت قضایی شهرستان‌ها بررسی و گزارش آن را به رئیس قوه قضاییه تقدیم کرده تا تصمیم‌گیری‌های لازم اتخاذ شود.

منبع : تسنیم

پربازدیدترین امروز

website tracking