۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۲۴

نماینده ولی فقیه در استان:

نقش ولایت و اثرگذاری آن در زندگی فردی و اجتماعی تبیین شود

نقش ولایت و اثرگذاری آن در زندگی فردی و اجتماعی تبیین شود
نماینده ولی فقیه در استان لرستان گفت: جایگاه امامت و ولایت در اسلام رفیع است و همه در این راستا وظیفه داریم و باید نقش ولایت و اثر گذاری ولایت در زندگی فردی و اجتماعی تبیین شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از سفیر افلاک، آیت‌الله سیداحمد میرعمادی ظهر امروز در گردهمایی ائمه جمعه استان که در دفتر امام جمعه بروجرد برگزار شد، اظهار داشت: تاریخ 40 ساله انقلاب اسلامی ایران گواه این است که انقلاب ما یک انقلاب پویا، با نشاط، الگو و کارآمد برای جهان است و امروز تردیدی نیست که انقلاب اسلامی ایران با سرعت بالا به حرکت خود ادامه می دهد و اهداف را دنبال می کند.

وی افزود: با هدایت امام(ره) و مقام معظم رهبری، اسلامیت انقلاب و آرمان ها حفظ شده و انقلاب اسلامی ایران هویت خود را نیز در این سالها حفظ کرده است.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان با اشاره به این که نقش و جایگاه رهبری در انقلاب نمایان است تصریح کرد: رهبری توانسته انقلاب اسلامی ایران را با همان مشخصه اولیه بعد از سالها ادامه دهد که این یک هنر و دستاورد بسیار بزرگی است.

وی بیان کرد: نقش ولایت فقیه این است که از انحراف انقلاب جلوگیری کرده و از کند شدن مسیر انقلاب جلوگیری نماید و به حرکت انقلاب و اهداف سرعت ببخشد و مسئولان را در جهت پیشرفت هدایت کند؛ جایگاه امامت و ولایت در اسلام رفیع است و همه در این راستا وظیفه داریم و باید نقش ولایت و اثر گذاری ولایت در زندگی فردی و اجتماعی تبیین شود.

میرعمادی تصریح کرد: امروز انقلاب اسلامی ایران دنیا را تکان داده و در اوج اقتدار است؛ امروز جبهه مقاومت با همه توان در برابر جبهه استکبار ایستاده و در گام دوم انقلاب به دنبال تعالی و ترقی با تکیه بر ظرفیت های درونی هستیم.

وی با تاکید بر این که باید اعتماد و اطمینان مردم به خدا تقویت شود خاطرنشان کرد: یکی از رسالت های ائمه جمعه این است که اعتماد و اطمینان مردم به خدا تقویت شود و متاسفانه بسیاری از اختلاس ها، فسادها و چپاول به بیت المال به خاطر کمرنگ شدن اعتماد و اطمینان به خداست.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان گفت: سنگر نماز جمعه، سنگر معنویت است و سیاست شورای سیاستگذاری ائمه جمعه این است که نماز جمعه پیام معنویت و امید را به جامعه تزریق کنند.

وی با اشاره به انتخابات مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: انتظار می رود که انتخابات با حفظ آرامش جامعه و به دور از اختلافات برگزار شود و ائمه جمعه وظیفه دارند معیارهای انتخاب اصلح برای انتخابات را به مردم ارائه دهند؛ باید تلاش کرد تا عید غدیر به خوبی برگزار شود چرا که ولایت، پایه اصلی دین است.

کلیدواژه ها :اطمینان
منبع : دانا

اخبار مرتبط

website tracking