۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۱۴

با رشد نقدینگی و تولید پول باید ۴۰ سال دیگر چهار صفر از پول ملی حذف کنیم

با رشد نقدینگی و تولید پول باید ۴۰ سال دیگر  چهار صفر از پول ملی حذف کنیم
رئیس اتاق بازرگانی استان کرمانشاه گفت: تا زمانی که سالانه ۵۰۰ هزار میلیارد تومان نقدینگی در کشور تولید می‌شود، باید هر ۴۰ سال یکبار چهار صفر از پول ملی حذف کنیم.

با رشد نقدینگی و تولید پول باید ۴۰ سال دیگر  چهار صفر از پول ملی حذف کنیمبه گزارش   گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه، کیوان کاشفی  با بیان اینکه در کشور چالش‌های اقتصادی فراوانی داریم، اظهار کرد: حذف چهار صفر یکی از سطحی‌ترین مسائل اقتصادی کنونی کشور است.

وی با تاکید بر لزوم جلوگیری از تولید پول و نقدینگی در کشور که به ایجاد تورم دامن می‌زند، ادامه داد: سالانه ۵۰۰ هزار میلیارد تومان نقدینگی در کشور تولید می‌شود که با این روند هر ۱۰ سال یک صفر جدید به پول ملی اضافه می‌شود و ۴۰ سال دیگر دوباره باید همین طرح حذف چهار صفر از پول ملی را اجرا کنیم.

رئیس اتاق بازرگانی کرمانشاه بر لزوم استفاده از ظرفیت بخش خصوصی و تشکل‌های اجتماعی در کشور هم تاکید کرد و افزود: باید این نگاه که منتظر بمانیم دولت برای ما کاری انجام دهد را کنار بگذاریم.

وی با بیان اینکه دولت با محدودیت‌های مالی مواجه است و بیش از سه میلیون کارمند دولتی روی دستش مانده، عنوان کرد: دولت باید در شرایطی که با محدودیت مواجه است، فضا را برای فعالیت تشکل‌های خصوصی و اجتماعی بازتر کند.

رئیس اتاق بازرگانی استان کرمانشاه  افزود: با استفاده از نظر کارشناسان و فعالان بخش خصوصی، در سال جاری سند یکساله رونق تولید استان را تدوین کردیم که تاکنون این سند چند بار در جلسات کشوری هم ارائه شده و هم اکنون در حال تبدیل شدن به یک الگوی سراسری برای کل کشور است.

وی با بیان اینکه پایش برخی از شاخص‌های اصلی اقتصادی از جمله فضای کسب و کار نیز اکنون بر عهده اتاق بازرگانی است، تاکید کرد: اخیرا نیز از سوی اتاق ایران عملکرد دستگاه‌های اجرایی مرتبط با حوزه اقتصادی در سطح ملی و استانی سنجش شد که متاسفانه کرمانشاه در این زمینه جایگاه خوبی نداشت و جزو دو، سه استان آخر کشور بودیم که باید فکری به حال این موضوع کرد.

وی از راه‌اندازی دو تشکل زیر مجموعه اتاق بازرگانی هم خبر داد و گفت: یکی از این تشکل‌ها انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان روغن حیوانی بود احساس کردیم صنایع دستی استان نیز باید از حوزه دولتی خارج و به متولیان امر سپرده شود به دنبال راه‌اندازی انجمن جوانان کارآفرین استان نیز هستیم که با استقبال خوبی مواجه بوده است.

عضو هیات رئیسه اتاق بازرگانی ایران با اشاره به پیگیری برای راه‌اندازی انجمن صاحبان مطبوعات کرمانشاه، افزود: یکی از دلایل تاخیر در راه‌اندازی این انجمن تعیین چارچوب‌ها و ساختار کلی آن و تلاش برای حضور نشریات و مطبوعات معتبر و تایید صلاحیت شده در این انجمن بود که کار اکنون به خوبی پیش رفته است.

کاشفی خواستار توجه بیشتر رسانه‌ها به مسائل اقتصادی خصوصا در شرایط فعلی کشور شد و عنوان کرد: امروز مردم نوسانات اقتصادی که عمدتا هم به سمت منفی شدن است را با جدیت و حساسیت دنبال می‌کنند و رسانه‌ها وظیفه دارند با انتشار نظرات علمی و منطقی به کمک جامعه بیایند.

عضو هیات رئیسه اتاق بازرگانی ایران در ادامه اشاره‌ای هم به مشکلات کاغذ داشت و افزود: در یک مقطع زمانی توزیع کاغذ درگیر مشکلات و مافیایی شده بود که اختصاص ارز ۴۲۰۰ تومان برای واردات این محصول نیز به مشکلات دامن می‌زد.

وی با اشاره به تصمیماتی که برای حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی برای کاغذ وجود دارد، افزود: این امر اگرچه ایجاد سطوح قیمتی را به دنبال دارد، اما به ثبات بازار که از قیمت مهمتر است کمک می‌کند و امیدواریم با این روند به زودی شاهد ثبات بازار کاغذ باشیم.

 


انتهای  پیام/ز

 

 

تصمیماتی  برای حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی برای کاغذ وجود دارد
منبع : باشگاه خبرنگاران
website tracking