۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۱۴

برگزاری کارگاه‌های گردشگری خلاقانه ایرانی در تفرش

برگزاری کارگاه‌های گردشگری خلاقانه ایرانی در تفرش
کارگاه آموزشی توانمند سازی خلاقانه در فضا‌های گردشگری پایدار در تفرش درحال برگزاری است.

برگزاری کارگاه‌های گردشگری خلاقانه ایرانی در تفرش،به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اراک،به همت فرمانداری وبخشداری مرکزی وانجمن تفرش، کارگاه آموزشی " توانمند سازی خلاقانه در فضا‌های گردشگری پایدار " در تفرش حال برگزاری است.

در این کارگاه آموزشی کاربردی، که در ۶ جلسه برای ۴۰ نفر از دهیاران شهرستان تفرش در حال برگزاری است مباحثی، چون، سناریو نویسی برای فضا‌های گردشگری، نورپردازی دکوراسیونی، توریسم شهری و روستایی، خلق فضا‌های ایرانی، شهر به مثابه یک موزه... مورد توجه قرار می‌گیرد وتکلیف حاضران در کارگاه ایده پردازی هنری و زیبایی شناسی کاربردی در نقطه‌ای از یک شهر ویک روستا خواهد بود.

گردشگری خلاق از مهمترین مباحثی است که در گردشگری امروز جهان مورد توجه است، و از این نظر فضا‌های شهر‌ها و روستا‌های ایران دارای پتانسیل‌های بسیار شایسته‌ای هستند که بررسی وبکارگیری پژوهش‌های کاربردی و برگزاری کارگاه‌ها و ورکشاپ‌های آموزشی گامی موثر در این زمینه خواهد بود.

فعالان هنر صنعت گردشگری، کاشانه‌های مهمان پذیر (بوم گردی ها)، جوامع محلی و انجمن ها، سرمایه گزاران، مدیران ارشد، شورا‌های شهر وروستا، دهیاران، صنوف، دانشجویان رشته‌های مرتبط از مخاطبین اصلی این کارگاه آموزشی هستند.

لازم به یادآوری است، یکی از مهم‌ترین کارکرد‌های صنعت گردشگری، آبادی و زیبایی شناسی کاربردی، در شهر‌ها وروستا‌ها است و ظرفیت سازی جوامع محلی، گردشگری پایدار روستایی وعشایری، دیپلماسی گردشگری و تولید رویداد‌های توریستی از برجسته‌ترین فعالیت‌های جنبی یک پروژه‌ی ممتاز گردشگری وتوریستی به حساب می‌آید.

انتهای پیام / ج

کارگاه آموزشی توانمند سازی خلاقانه در فضا‌های گردشگری پایدار در تفرش درحال برگزاری است
منبع : باشگاه خبرنگاران
website tracking