۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۱۳

استاندار قزوین :تحریم ها باید به خودشکوفایی در کشور منتهی شود

استاندار قزوین :تحریم ها باید به خودشکوفایی در کشور منتهی شود
استاندار قزوین گفت: اگرچه تحریم های اقتصادی فشار زیادی بر صنایع وارد کرد اما با مدیریت درست باید بتوانیم تحریم ها را به خودشکوفایی منجر کنیم.
- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قزوین، عبدالمحمد زاهدی ظهر امروز در جلسه ستاد کارگروه رفع موانع تولید که با حضور زرندی معاون وزارت صنعت، معدن و تجارت، اصغر مصاحب معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی کشور، سعید نبیل رئیس سازمان صمت و خانپور مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان قزوین و جمعی از فعالین صنعتی استان در یک واحد تولیدی در قزوین برگزار شد، اظهار داشت: بسیاری از کشورهای دنیا در بازه های مختلف زمانی تحریم های اقتصادی و سیاسی را با شدت های مختلف تجربه کرده اند اما تنها عده محدودی موفق شده اند تا در دل تحریم ها به خودشکفایی و احیاء توانمندی های نادیده گرفته شده خود بپردازند.

وی افزود: کشور ایران در سال های گذشته نشان داده است که تلاش دارد تا جزو کشورهایی باشد که در مواجهه با تحریم در کنار همه مشکلاتی که برای مردم، جامعه و صنعت کشور ایجاد شده است بتواند به خودکفایی در بسیاری از عرصه ها دست پیدا کند.

استاندار قزوین گفت: حمایت از تولید و تلاش برای رونق تولید در کشور از اقداماتی است که به همین منظور امروز درحال اجرایی شدن است و در تلاشیم تا واحدهای تولیدی مشکلدار با حمایت دولت بتوانند دوباره روی پای خود بایستند و در حوزه های تولیدی فعالیت خود را ادامه دهند.

معاون وزیر صمت: قوانین دست و پا گیر عرصه تولید اصلاح می شودوزیر صمت: دومینوی تعطیلی کارخانه‌ها رخ ندادمعاون وزیر صمت: آب، برق و گاز باید درب شهرک صنعتی تحویل صنعتگر شود

زاهدی بیان کرد: در دل همین تحریم های سخت اگرچه برخی از شرکت ها و واحدهای تولیدی به حالت راکد و تعطیل در آمدند ولی برخی از واحدها نیز توانستند با استفاده از دانش پژوهشگران، کارگران خلاق و نیروهای داخلی به بومی سازی برخی از محصولات بپردازند و در واقع توانمندی ها و ظرفیت های داخلی فرصت بروز و ظهور پیدا کردند.

وی عنوان کرد: همراهی بانک ها در اعطای تسهیلات به واحدهای مشکلدار، تلاش برای تامین نقدینگی شرکت ها و تولیدی ها و همراهی با بدهکاران بانکی نیز در این بین کمک کننده بود ولی هنوز هم به این همکاری و همراهی تا رفع کامل مشکلات نیاز داریم و امیدواریم این همکاری به آینده ای روشن برای صنایع کشور منتهی گردد.

استاندار قزوین گفت: کارگروه رفع موانع تولید و ستاد تسهیل نیز به منظور خدمت رسانی به فعالین عرصه صنعت و تولید در استان های کشور ایجاد شده است و با برگزاری جلسات و بررسی مسائل و مشکلات واحدها در تلاش است تا تسهیل کننده امور سرمایه گذاران و فعالین صنعتی باشد.

زاهدی خاطرنشان کرد: اگرچه در برخی از موارد برای حمایت از واحدهای تولیدی با موانع قانونی مواجه هستیم ولی انتظار ما از مجلس تغییر برخی از این قوانین و اصلاح آن متناسب با شرایط تحریم هاست.

منبع : تسنیم
website tracking