۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۱۱

قرار گرفتن مردم در مقابل حکومت، تلاش دشمن است

قرار گرفتن مردم در مقابل حکومت، تلاش دشمن است
گروه سیاست و اقتصاد ـ معاون امور بسیج و امور استان‌های سازمان پدافند غیرعامل گفت: یکی از ارزانترین راه‌ها از سوی دشمن این است که مردم را در برابر حکومت قرار دهند و کشور را دو قطبی کنند که باید انسجام میان مردم و مسئولان ایجاد شود و تلاش کرد با تکریم ارباب رجوع ظرفیت‌ها شناسایی و خدمت جهادی صورت گیرد.

به گزارش ایکنا از  چهارمحال و بختیاری، سردار غلامعلی حیدری، معاون امور بسیج و امور استان‌های سازمان پدافند غیرعامل امروز 23  مردادماه در جلسه شورای پدافند غیرعامل چهارمحال و بختیاری، اظهار کرد: آمریکایی‌ها و هم‌پیمانان آن‌ها تهاجم جدید را با راهبرد حداکثری فشار در حوزه اقتصادی و روانی علیه کشور آغاز کردند.
وی افزود: مدرن‌ترین تهدید اقتصادی دشمن که علیه کشور صورت گرفت در دنیا بی سابقه بود، به طوری که مراکز غیر نظامی آمریکا به مراکز نظامی تبدیل شد.
سردار حیدری گفت: دشمن تلاش می‌کند میان مردم و حاکمیت شکاف ایجاد کند.
وی در خصوص برجام، تصریح کرد: در این میان آمریکایی‌ها و اروپایی‌ها به تعهدات خود پایبند نبودند و قرار بود تعهدات برد- برد باشد، بعد از برعکس شدن برجام آمریکایی‌ها به تلاطم افتادند به طوری که چندین مسئول عالی رتبه به ایران سفر کردند.
معاون امور بسیج و امور استان‌های سازمان پدافند غیرعامل با اشاره به منهدم شدن پهپاد آمریکایی، گفت: در این اوضاع نابسامان ابهت آمریکایی‌ها شکسته شد واستقامت، موضع شجاعانه رهبری، مسئولان کشور، نیروهای مسلح و مردم موجب عقب‌نشینی آن‌ها شد.
وی تصریح کرد: ظرفیت‌های علمی، تکنولوژی، فناوری هسته‌ای بسیاری در کشور وجود دارد که در حال حاضر فشارهایی که دشمن وارد می‌کند با هدف شکاف میان مردم و حاکمیت است که خوشبختانه مردم همچون جنگ هشت ساله استوار هستند.
سردار حیدری با بیان اینکه مهم‌ترین تهدیدات دشمن مردم‌محوری است، گفت: باید تهدیدات پیچیده شناسایی شوند، هدف دشمن شکاف ایجاد کردن و متزلزل کردن حکومت است.
وی ادامه داد: یکی از ارزانترین راه‌ها از سوی دشمن این است که مردم را در برابر حکومت قرار دهند و کشور را دو قطبی کنند که باید انسجام میان مردم و مسئولان ایجاد شود و تلاش کرد با تکریم ارباب رجوع ظرفیت‌ها شناسایی و خدمت جهادی صورت گیرد.
معاون امور بسیج و امور استان‌های سازمان پدافند غیرعامل بیان کرد: راه مقابله با تهدیدات دشمن، نزدیک شدن مردم به یکدیگر است که این امر نوعی خدمت صادقانه به شمار می‌رود.
وی اضافه کرد: سه طرح حفاظت از زیرساخت‌ها، صیانت از مردم و پاسخ به حوادث در راستای پدافند غیر عامل تهیه شده است.
سردار حیدری گفت: آموزش و فرهنگ‌سازی مسائل پدافند غیر عامل امری مهم است، زیرا تمرین و رزمایش‌ها موجب احصا آسیب‌ها، استمرار مقابله و مراقبت، پایدارسازی زیرساخت‌ها و ارتقای تاب آوری خواهد شد.
وی گفت: باید بتوان مراکز خدمات‌دهنده را به برق اضطراری تامین و مجهز کرد تا در شرایط اضطراری اداره‌ها تعطیل نشوند.
معاون امور بسیج و امور استان‌های سازمان پدافند غیرعامل افزود: طرح جامع پدافند غیرعامل یک طرح راهبردی است که اگر این طرح در استان‌ها تدوین شود که 50 درصد اعتبارات از سوی سازمان اختصاص داده می‌شود.
وی گفت: این طرح تهدیدشناسی، آسیب‌شناسی و به نوعی تجزیه و تحلیل می‌کند و در قالب برنامه به مدیران داده می‌شود تا کار علمی و دقیق از سوی آن‌ها انجام شود که این طرح در چهارمحال و بختیاری از پیشرفت خوبی برخوردار بوده است.
معاون امور بسیج و امور استان‌های سازمان پدافند غیرعامل خاطرنشان کرد: باید در راستای توانمندسازی شرکت‌های فنی با محوریت معاونت عمرانی و مورد تائید سازمان برنامه‌ریزی آموزش‌هایی گذاشته می‌شود تا روان‌سازی الزامات پدافند غیرعامل در زیرساخت‌ها تامین شود و آسیب‌ها در مواقع بحران کاهش یابد.

انتهای پیام

کلیدواژه ها :قطبی
منبع : خبرگزاری قرآن

بازتاب این خبر در رسانه ها

پربازدیدترین امروز

website tracking