۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۵۹

شهرکرد می‌تواند به عنوان شهر دوستدار کودک ثبت شود

شهرکرد می‌تواند به عنوان شهر دوستدار کودک ثبت شود
گروه اجتماعی ـ مشاور وزیر کشور در امور زنان و خانواده گفت: مدرسه طبیعت، ایده فوق‌العاده‌ای است که در سایر استان‌ها مشاهده نشده و به طور خاص نیازمند کمک هستند، اگر پروپوزالی برای آن تهیه شود می‌توان شهرکرد را به عنوان شهر دوستدار کودک معرفی کرد

به گزارش ایکنا از چهارمحال‌وبختیاری، فریبا نظرى‌پورکیایی، مشاور وزیر کشور در امور زنان و خانواده امروز، 23 مردادماه در نشست تخصصی بانوان فرهیخته، مدیران و مشاوران امور بانوان دستگاه‌های اجرایی چهارمحال‌وبختیاری با اشاره به تقدیر وزیر کشور از استاندار، اظهار کرد: این امر نشان از مدیریت خوب استاندار است، همچنین حسن توجه و باورمندی ویژه استاندار نسبت به بهره‎مندی مدیریت زنان به نحو شایسته و توجه به شاخص‌های جنسیتی موجب این تقدیر شده است.

نظری‌پور با اشاره به شبکه شهرهای خلاق یونسکو و ایجاد آن در سال 2002، تصریح کرد: دو شهر ایران از جمله رشت به عنوان شهر خلاق خوراکی‌ها و اصفهان به عنوان شهر خلاق صنایع‌دستی در این شبکه به ثبت رسیده است، پیشنهاد شد سنندج به عنوان شهر خلاق موسیقی ثبت شود که با توجه به ظرفیت‌های مطلوب در این استان، می‌توان شهرکرد را به عنوان شهر خلاق گیاهان دارویی پیشنهاد داد.

وی درباره مزایای پارک‌ بانوان، گفت: یکی از مکان‌هایی که می‌توان در میان زنان و کودکان دختر، افسردگی را کاهش و نشاط اجتماعی را افزایش داد پارک بانوان است.

مشاور وزیر کشور در امور زنان و خانواده با تأکید بر ایجاد کلبه‌ها و خانه‌های بوم‌گردی در استان، بیان کرد: گرچه خانه‌های بوم‌گردی در این استان ایجاد شده است اما با توجه به ظرفیت این استان در زمینه گردشگری و صنایع‌دستی این امر ضرورت دارد.

وی بیان کرد: پیشنهاد می‌شود هیئت اندیشه‌ورز زنان در استان انتخاب شود، همچنین دفتر امور بانوان می‌تواند از راهنمایی‌ و کمک زنان توانمند استان استفاده کند.

نظری‌پور گفت: در دو دهه اخیر استراتژیک اشتباه در حوزه زنان به طور یک سویه در زمینه آموزش رخ داده است به طوری که مردان با این حقوق آشنا نیستند و موجب شده یک شکاف بیش از حد در این زمینه ایجاد شود.

وی اضافه کرد: در بحث طلاق و آسیب‌های اجتماعی عدم توازن و شکاف آموزشی ایجاد شده که لازم است بر دفاتر امور بانوان این امر تکلیف شود که آموزش به زنان در راستای آسیب‌شناسی انجام شود، زیرا بسیاری از زنانی که وارد حوزه کسب و کار می‌شوند دچار برخی گرفتاری‌های می‌شوند که در این زمینه لازم است آموزش‌هایی ارائه شود.

مشاور وزیر کشور در امور زنان و خانواده با اشاره به ایجاد مرکز درمانی جداگانه و ویژه برای کودکان و زنان در استان، اظهار کرد: اگر شرایط برای ایجاد مراکز سونوگرافی و MRI فراهم است این امر با کمک خیران انجام شود، در غیر این صورت لازم است بخشی از اعتبارات به این امر اختصاص یابد.

وی با اشاره به بازدید صبح امروز از مدرسه طبیعت در شهرکرد، خاطرنشان کرد: این ایده فوق‌العاده‌ای است که در سایر استان‌ها مشاهده نشده و به طور خاص نیازمند کمک هستند، اگر پروپوزالی برای آن تهیه شود می‌توان شهرکرد را به عنوان شهر دوستدار کودک معرفی کرد، که در این زمینه هشت شهر کشور شناسایی شده است، اگر این علاقه‌مندی وجود دارد می‌توان مکاتبه کرد تا این امر محقق شود.

انتهای پیام

کلیدواژه ها :زن
منبع : خبرگزاری قرآن

پربازدیدترین امروز

website tracking