۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۵۹

فتح قله‌های ‌علم و دانش وظیفه امروز جوانان انقلابی است

فتح قله‌های ‌علم و دانش وظیفه امروز جوانان انقلابی است
گروه اجتماعی ــ فرمانده پایگاه بسیج شهیدین دادگستری استان یزد گفت: امروز مهمترین وظیفه جوانان انقلابی و بسیجیان غیور، ورود به رشته‌های متفاوت علمی و کشف و اختراع و ابتکار و دست یافتن به قله‌های رفیع دانش است.

وظیفه امروز جوانان انقلابی، فتح قله های رفیع علم و دانش استبه گزارش ایکنا از یزد، محمدرضا عرشیان، فرمانده پایگاه بسیج شهیدین دادگستری استان یزد 23 مردادماه در نشست علمی، پژوهشی پایگاه‌های بسیج حوزه شهدای اداری اظهار کرد: علم و فراگیری دانش از تأکیدات دین مبین اسلام در قرآن و احادیث و روایات اهل بیت(ع) است که باید مورد اهتمام ویژه قرار گیرد.

وی بیان کرد: علم، دانش و تحقیق و پژوهش، مهمترین عامل موفقیت و تعالی فرد در جامعه است که شکوه و عزت و سربلندی را برای شخص به ارمغان می‌آورد و سربلندی دنیا و آخرت را به همراه دارد.

این مقام مسئول افزود: در بیانیه گام دوم رهبر معظم انقلاب نیز که مطلع جدیدی را به روی مردم ایران ترسیم کرد، از علم و دانش به عنوان وسیله عزت و قدرت یاد شده است.

وی با اشاره به سیطره دنیای غرب بر کشورهای عقب افتاده و جهان سوم، اظهار کرد: عقب‌ماندگی کشورهای کمتر توسعه یافته و علم و دانش کشورهای غربی باعث شده تا غرب بتواند از کشورهای جهان سوم برای افزایش ثروت و نفوذ خود بهره گیرد.

فرمانده پایگاه بسیج شهیدین دادگستری استان یزد گفت: امروز باید با تکیه بر علم و دانش، گذشته را جبران کرد و آینده ای درخشان برای کشور ساخت.

وی تأکید کرد: بسیجیان باید سرآمد علم اندوزی در کشور باشند و همچون یک جهاد و مبارزه بی امان و بی وقفه، انقلاب عظیم علمی و پژوهشی در کشور راه بیاندازند.

عرشیان گفت: شهدای علمی و هسته‌ای کشور، الگوهای عملی بسیجیان در کسب علم و معرفت هستند که باید با تأسی به این بزرگواران از مرزهای علم و دانش در جهان عبور کرد و سرآمد دانش روز در جهان شد.

انتهای پیام

منبع : خبرگزاری قرآن

پربازدیدترین امروز

website tracking