۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۴۹

قزوین| کتابخوانی سنتی ایرانی است که باید دوباره احیاء شود

قزوین| کتابخوانی سنتی ایرانی است که باید دوباره احیاء شود
نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: کتابخوانی سنتی قدیمی در آئین خانواده های ایرانیست که باید دوباره احیاء شود.
- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قزوین، سیده حمیده زرآبادی در آئین اختتامیه نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در قزوین که با حضور مسئولین استانی و شهرستانی برگزار شد،  اظهار داشت: در گذشته بحث اوقات فراغت کودکان و نوجوانان با مسیرهای محدودی پیگیری می شد که بازی های کودکانه و کتابخوانی دو عنصر اصلی اوقات فراغت کودکان و نوجوانان بود اما امروز با تغییر سبک زندگی بحث اوقات فراغت و علاقمندی کودکان با تغییراتی همراه بوده است که در این بین فاصله ای بین کودکان و مسئله کتابخوانی ایجاد شده است.

وی اظهار داشت: احیاء دوباره کتابخوانی با ایجاد ارتباط و انگیزه بین کتاب و گروه های سنی مختلف امکان پذیر است.

نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: برگزاری جشنواره های کتابخوانی میتواند انگیزه ای خوب و جذاب برای هدایت کودکان و نوجوانان به سمت کتابخوانی باشد.

زرآبادی گفت: امروز خانواده های ایرانی از کتابهای اصیل و فرهنگ ایرانی فاصله گرفته اند و امروز خانواده ها باید به سمت آشتی دوباره با کتاب حرکت کنند تا هویت ایرانی و اسلامی در نسل آینده کشور نیز تزریق شود.

وی از برگزار کنندگان جشنواره کتابخوانی رضوی در قزوین تقدیر کردو بیان کرد: اجرای چنین برنامه هایی قطعا به آینده روشن حوزه کتابخوانی در کشور منتهی خواهدشد.

27 هزار قزوینی در جشنواره کتابخوانی رضوی شرکت کردند

رویا اسماعیلی مدیرکل کتابخانه های عمومی استان قزوین در بخش دیگری از این جلسه اظهار داشت: این افتخار اداره کل کتابخانه های عمومی استان قزوین است که توانسته4 سال پیاپی در حوزه معرفی امام رضا(ع) قدم بگذارد و با برگزاری این جشنواره در استان قزوین زمینه ساز تبیین سیره اهل بیت(ع) باشند.

وی بیان کرد: اگر جشنواره کتابخوانی رضوی امروز به ایستگاه آخر رسیده است به مدد یاری و همراهی همه دوستان ماست که کمک کردند تا این جشنواره بتواند در استان قزوین معرفی و اجرایی شود.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان قزوین خاطرنشان کرد: این جشنواره با یک رویکرد معنوی و فرهنگی شکل گرفت و با هدف ترویج و تبلیغ سبک و مدل زندگی اسلامی و ترویج فرهنگ کتابخوانی و معرفی سیره پاک ائمه معصومین و اهل بیت (ع) به کودکان و نوجوانان برگزار شد.

40 هزار گیلانی امسال در جشنواره ملی کتابخوانی رضوی شرکت کردندمراسم اختتامیه نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در کرمانشاه برگزار شدکهگیلویه و بویراحمد| نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی پایان یافت

اسماعیلی اظهار داشت: جشنواره کتابخوانی رضوی به همت بنیاد بین المللی امام رضا(ع) و معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزرا شد.

وی افزود: برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی امسال برای نهمین بار در کشور اتفاق افتاده است از چهار دوره گذشته برگزاری این جشنوراه به ادارات کل کتابخانه های عمومی سپرده شده است.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان قزوین خاطرنشان کرد: این جشنواره دو سال قبل در استان قزوین تنها 8 هزار نفر شرکت کننده داشت که سال گذشته به  18 هزار نفر و امسال به  27 هزار و 227 نفر رسید که نشان از همراهی مردم و تلاش کتابداران و کتابخانه های عمومی استان قزوین برای توسعه این جشنواره بزرگ فرهنگی است.

اسماعیلی خاطرنشان کرد: خوشبختانه امسال جشنواره کتابخوانی رضوی 103 نفر برگزیده استانی و 3 نفر برگزیده کشوری از استان قزوین داشت که افتخاری است برای نهاد کتابخانه های عمومی استان قزوین.

وی تصریح کرد: در مجموع در کشور 1 میلیون و 464 هزار نفر در این جشنواره شرکت کردند که رشد قابل توجهی در تعداد شرکت کنندگان داشته است.

منبع : تسنیم

پربازدیدترین امروز

website tracking