۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۳۷

خوزستان| پس از سال‌ها انتظار اداره اوقاف وامور خیریه شهرستان گتوند افتتاح شد

پس از چندین سال انتظار و برای رسیدگی بهتر به مشکلات موقوفات و بقاع متبرکه و سایر اماکن مذهبی با مجوز هیئت دولت و مساعدت مدیرکل اوقاف، اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان گتوند افتتاح شد.
- اخبار استانها -

 به گزارش خبرگزاری تسنیم از گتوند، حجت‌الاسلام والمسلمین مرتضی خاکباز در جمع خبرنگاران در  آئین افتتاحیه این اداره اظهار داشت: کار اوقاف یک کار دارای برنامه و روتینگ است و تمام دغدغه اداره اوقاف شهرستان گتوند احیاء موقوفات امامزادگان است که با توجه به سابقه این شهرستان امروز استقلال خود را در بحث موقوفات و بقاع با راه‌اندازی اداره پیدا کرد.

وی با اشاره به اینکه هدف اصلی اداره اوقاف آبادانی امامزاده است، افزود: در سطح شهرستان گتوند موقوفات منفعتی و انتفاعی زیادی وجود دارد که مسئول اداره اوقاف شهرستان باید قدم بردارد و با احیا موقوفات بتواند برابر نیت واقف اجرای نیت کند.

روابط‌عمومی اوقاف حلقه گمشده مسابقات سراسری قرآن!مدیرکل جدید اوقاف و امور خیریه استان سمنان منصوب شدخوزستان| مجوز استقرار اداره اوقاف هندیجان بعد از 4 سال در آستانه ابطال

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خوزستان بیان کرد: حضور اداره اوقاف در این شهرستان نوید یک برنامه فرهنگی خوب، رشد، تعالی بار اجتماعی و فرهنگی برای شهرستان است که باید بتواند ظرفیت خوبی برای مبارزه با محرومیت‌زدایی و فقر ارائه دهد.

وی گفت: از مسئولان شهرستان انتظار داریم همکاری لازم را با این اداره داشته و دستگاه‌هایی که موقوفات در اختیار دارند برابر نیت واقف قرارداد ببندند تا قبل از اینکه به محاکمه قضایی کشیده شود.

عباس‌نژاد سرپرست اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان گتوند در حاشیه این مراسم اظهار داشت: بقاع متبرکه زیادی در شهرستان داریم که ساختمان آن‌ها دارای مشکلاتی است که امیدواریم بتوانیم با جذب اعتبارات از طریق دولت،گام‌های موثری برای برطرف کردن این مشکلات برداریم.

سرپرست اداره اوقاف وامور خیریه شهرستان گتوند در باره مشکلات خدام امامزاده محمدبن زید(ع) و عقب افتادگی چند ماهه حقوق آنان ادامه داد: یکی  از مشکلاتی که در شهرستان وجود دارد بحث حقوق خدام امامزاده محمدبن زید(ع) است که هفته گذشته یک ماه از حقوق آنان را پرداخت کردیم و امیدواریم بتوانیم با رایزنی‌هایی که با نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی و فرماندار، حقوق عقب افتاده آنان را پرداخت کنیم و از ظرفیت این خدام استفاده کنیم.

منبع : تسنیم

پربازدیدترین امروز

website tracking