۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۳۶

رئیس سازمان صنعت و معدن استان قزوین:

مرغداران در برابر قیمت مصوب مرغ مقاومت می‌کنند/ ۱۰ پرونده گرانفروشی تشکیل شد

مرغداران در برابر قیمت مصوب مرغ مقاومت می‌کنند/ ۱۰ پرونده گرانفروشی تشکیل شد
رئیس سازمان صنعت و معدن استان قزوین گفت: اقدامات لازم صورت گرفته تا برخورد قانونی انجام شود و برای متخلفین مربوطه پرونده سازی شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از شاخص، پس از فروکش کردن التهابات افزایش قیمت مرغ در سال گذشته که چالش‌های زیادی را به دنبال داشت اما این روزها بازهم شاهد بالا رفتن تب قیمت مرغ در بازار قزوین هستیم.

اکنون قیمت مرغ از ۱۴هزار تا ۱۴هزار و ۵۰۰ تومان در بازار متغیر است و این نرخی است که خود تولیدکننده و عرضه کنندگان تعیین کرده‌اند.

در پی روند گرانی مرغ، تیم اقتصادی و تنظیم بازار استان به ریاست سرپرست معاونت اقتصادی استانداری قزوین طی جلساتی که در هفته گذشته داشتند نیز نرخ مصوب را ۱۲هزار و ۹۰۰ تومان اعلام کردند.

پس تعیین نرخ مصوب نیز اعلام شد که هیچ واحدی حق ندارد قیمتی بالاتر از این نرخ عرضه کند و تخلف است اما شهروندان در عمل با قیمت‌های متفاوتی مواجه هستند.

درواقع مرغ در بازار با همان قیمت قبل یعنی ۱۴هزار تا ۱۴هزار و ۵۰۰ تومان عرضه می‌شود و بسیاری از مراکز عرضه از رعایت قیمتگذاری جدید سر باز می‌زنند و این مسئله نارضایتی مردم را در پی دارد.

 

سعید نبیل در گفت‌و‌گو با خبرنگار اجتماعی شاخص، درباره نابسامانی قیمت مرغ اظهار کرد: شبکه تولید و توزیع مرغ با یک مشکلی مواجه شده است و مرغداران در برابر عرضه مرغ با قیمت مصوب، مقاومت می‌کنند.

وی افزود: اقدامات لازم صورت گرفته تا با متخلفان برخورد قانونی انجام شود و برای متخلفین مربوطه پرونده سازی شده است.

رئیس سازمان صنعت و معدن استان قزوین ابراز کرد: پرونده سازی‌های موجود به تعزیرات حکومتی منتقل خواهد شد و امید داریم که با مواجهه قانونی بتوانیم مرغ را با قیمت مصوب و رسمی به بازار عرضه کنیم.

این مسئول با بیان اینکه طبق مصوبه ستاد تنظیم بازار کشور قیمت مرغ گرم ۱۲هزار و ۹۰۰ تومان تعیین شده است، خاطرنشان کرد: تا کنون ۱۰پرونده گران فروشی برای مرغداران استان تشکیل شده است.

وی ادامه داد: مرغداران با توجه به دریافت نهاده با ارز ۴هزار و ۲۰۰ تومانی موظف به عرضه مرغ با قیمت ۱۲هزار و ۹۰۰ تومان هستند.

دبیر ستاد تنظیم بازار استان قزوین بیان کرد: واحدهای تولیدی آرد هم طبق مصوبه بازار موظفند سبوس استحصالی را با قیمت مصوب ۸۴۰ تومان به دامداران عرضه کنند.

منبع : دانا

بازتاب این خبر در رسانه ها

website tracking