۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۲۵

تب کریمه کنگو در اردبیل یک قربانی گرفت

تب کریمه کنگو در اردبیل یک قربانی گرفت
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل از شناسایی 10 مورد ابتلا به بیماری تب کریمه کنگو در استان اردبیل خبر داد و گفت: از این افراد یک نفر به دلیل تاخیر در مراجعه به مراکز درمانی جان باخت.
- اخبار استانها -

بابک نخستین در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اردبیل اظهار داشت: تاکنون در سطح استان اردبیل 10 مورد ابتلا به بیماری تب کریمه کنگو شناسایی شده و خدمات درمانی مورد نیاز به این افراد ارائه می‌شود تا بتوانند بهبودی خود را به دست آورند.

وی بیان کرد: از افراد مبتلا به این بیماری در استان یک نفر به دلیل تاخیر در مراجعه به مراکز درمانی جان باخت و مداوای سایر افراد مبتلا در حال انجام است.

خرید و ذبح قربانی خارج از کشتارگاه ممنوع است/ هشدار درباره بیماری تب کریمهشبکه بهداشت و درمان خوزستان گزارشی از ابتلا به تب کریمه کنگو نداده استمشاهده مواردی از ابتلا به "تب کریمه کنگو" در استان کرمانشاه/ هیچ‌ مرگ‌ومیری رخ نداده است«تب کریمه کنگو» یک فوتی و 16 بیمار تحت مراقبت در گیلان به جا گذاشت

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل با اشاره به راه‌های انتقال این بیماری به انسان گفت: تب کریمه کنگو از طریق گوشت به بدن انسان منتقل می‌شود که برای نخستین بار این بیماری در استان در سال 95 مشاهده شده است.

وی علت این بیماری را نوعی کنه بر اثر گزش دام دانست و تصریح کرد: برای جلوگیری از انتقال این بیماری باید بعد از ذبح دام، گوشت به مدت 24 ساعت در یخچال نگهداری شده و سپس مصرف شود تا این بیماری از دام به انسان منتقل نشود.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل با اشاره به علائم ابتلا به بیماری تب کریمه کنگو افزود: تب، شکم درد، اسهال، خونریزی و لخته شدن رگ‌ها از جمله علائم و نشانه‌های این بیماری به شمار می‌رود که انتظار می‌رود مردم در صورت داشتن این نشانه‌ها به مراکز درمانی مراجعه کنند.

کلیدواژه ها :جان تب کنگو
منبع : تسنیم

پربازدیدترین امروز

website tracking