۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۱۵

آیت الله علم الهدی:

سختی مدیریت مساجد در هماهنگ سازی آرمان ها، با ساختار مساجد است / مسجد پایگاهی برای جوانان شود

سختی مدیریت مساجد در هماهنگ سازی آرمان ها، با ساختار مساجد است / مسجد پایگاهی برای جوانان شود
امام جمعه مشهد گفت: عمده سختی مدیریت مساجد در مسئله هماهنگ سازی ایده‌ها و آرمان ها، با ساختار قطعی و دائمی مساجد است.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد، احمد علم الهدی امام جمعه مشهد در دیدار با مدیران و اعضای شورای سیاست گذاری مساجد که در اولین روز از هفته مساجد در مشهد برگزار شد، گفت: بیش از ٣ هزار مسجد در خراسان رضوی، جنوبی و شمالی وجود دارد که عمده سختی مدیریت آن‌ها در مسئله هماهنگ سازی ایده‌ها و آرمان‌ها با ساختار قطعی و دائمی مساجد است که این مهم، روش و نظام خاص خود را می‌پذیرد.
او ادامه داد: ابداعات و ابتکارات مفید جوانان باید آمیختگی زیادی با تجربیات موجود در مساجد داشته باشد که مساجد را به عنوان یک پایگاه برای جوانان تلقی خواهد کرد.
امام جمعه مشهد گفت:٢ جریان امام محور و مردم محور در مساجد وجود دارد که متمایز با یکدیگر هستند و در عین حال غیر قابل جدایی از مساجد می‌باشند و هیچ کدام از این ٢ را نمی‌توان از مساجد دور کرد.
علم الهدی افزود: طرح منطقه بندی مساجد طرحی جامع می‌باشد که نیاز آن احساس می‌شد و مزیت اصلی آن پخش نیرو‌های مدیریتی در فضای کوچک‌تر است که البته نباید منطقه بندی که در بسیج ایجاد شده است را در مساجد پیاده کرد.
او تصریح کرد: اجرای طرح تحول مساجد بسیار مهم بوده و در این مورد باید توجه ویژه‌ای به سازگاری با هیئت امنای مساجد شود.
امام جمعه مشهد گفت: سند تحول مساجد باید به درستی و با دقت زیاد بررسی و سپس اجرا شود که اجرا باید به صورت لابی گری باشد نه فرماندهی که در مراکزی، چون بسیج کشوری وجود دارد.

منبع : باشگاه خبرنگاران

پربازدیدترین امروز

website tracking