۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۰۱

خوزستان رتبه دوم مسکن مهر باقی مانده در کشور را دارد

خوزستان رتبه دوم مسکن مهر باقی مانده در کشور را دارد
معاون مسکن و ساختمان وزارت مسکن و شهرسازی گفت: مسکن مهر باقی مانده در خوزستان پس از تهران رتبه دوم کشور را داشته و از نظر مشکلات این حوزه رتبه نخست کشور را دارد.
- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اهواز، سیدمازیار حسینی امروز در جلسه شورای مسکن خوزستان که در محل سالن جلسات استانداری خوزستان برگزار شد با بیان اینکه باید فضایی مهیا شود که متقاضی رغبت به تحویل مسکن خود کند اظهار داشت: در وضعیت مسکن مهر باقی مانده خوزستان پس از تهران رتبه دوم کشور را داشته و از نظر مشکلات حوزه مسکن مهر در کشور اول است.

وی افزود: همه دست‌اندرکاران حوزه مسکن باید امکانات خود را برای به نتیجه رساندن مسکن مهر در خوزستان به‌کارگیری کنند. 

معاون مسکن وزارت مسکن و شهرسازی تاکید کرد: در خوزستان متقاضی مسکن وجود دارد اما سازنده و مصرف کننده با یکدیگر فاصله بسیاری دارند.

خطر در کمین مسکن مهر قزوین؛ شهرک بلندمرتبه‌ای که نردبان آتش‌نشانی نداردمشکلات مسکن مهر شهرهای کهگیلویه و بویراحمد برطرف می‌شودوعده پس وعده؛ افتتاح مسکن مهر آذربایجان غربی شاید وقت دیگر

حسینی ادامه داد: اگر مسئله مسکن مهر خوزستان برطرف شود بار سنگینی از دوش دولت برداشته می‌شود.

وی با اشاره به عبور استان‌های کشور از مسکن مهر، گفت: در کشور فصل جدیدی به عنوان اقدام مشترک برای تولید مسکن آغاز شده اما خوزستان همچنان در مسکن مهر مانده است.

معاون مسکن وزارت مسکن و شهرسازی با اشاره به لزوم تامین زیرساخت‌ها در پروژه مسکن مهر عنوان کرد: یکی از دلایل عدم استقبال مردم از واحدهای مسکن مهر این است که منابع زیربنایی و روبنایی ایجاد نشده و مردم حاضر به خرید خانه در بیابان نیستند.

حسینی افزود: مسئله مسکن مهر خوزستان ظرف یک ماه آینده جمع‌بندی شده و نتیجه آن به وزارت‌خانه ارسال شود.

وی تصریح کرد: اگر ما در تعهداتمان قصور کردیم باید جبران کنیم و اگر پیمانکار قصور داشته فرصتی برای جبران داده شود تا در صورت عدم جبران قصور دیگر جایی در استان نداشته باشد. 

معاون مسکن وزارت مسکن و شهرسازی بیان کرد: قرار نیست در مسکن مهر با سرمایه و آبروی مردم بازی کنیم. مشکل مسکن مهر خوزستان باید امسال به هر طریق ممکن برطرف شود.

حسینی با بیان اینکه بیش از 30 درصد جمعیت شهری ما مستاجر هستند گفت: باید برای مردم خانه‌های استیجاری نیز تامین کرد. مجتمع‌های مسکونی نباید فقط مختص قشری خاص باشند بلکه باید از همه طیف‌ها در آنها حضور داشته باشند.

وی تصریح کرد: وزارت مسکن و شهرسازی آمادگی دارد تا زمین‌های در اختیار سازمان‌های دولتی را جهت ساخت منازل سازمانی گرفته و مازاد آنها را برای مردم ساخت و ساز کنیم.

منبع : تسنیم

پربازدیدترین امروز

website tracking