۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۰۱

تولیت حرم حضرت معصومه(س): در بازسازی واقعه غدیر امیرالمؤمنین(ع) سلسله ولایت مورد تاکید باشد

تولیت حرم حضرت معصومه(س): در بازسازی واقعه غدیر امیرالمؤمنین(ع) سلسله ولایت مورد تاکید باشد
تولیت حرم حضرت معصومه(س) بابیان اینکه موضوع بازسازی واقعه غدیر امیرالمؤمنین(ع) باید سلسله ولایت را تائید و تأکید کند،گفت: باید از ابزار هنر و نمایش برای تبیین دقیق این واقعه مهم و عظیم استفاده شود.
- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قم،آیت‌الله سید محمد سعیدی ظهر امروز در دیدار سردار یعقوب سلیمانی مسئول ستاد بازسازی واقعه غدیر که در سالن محراب حرم حضرت معصومه(س) برگزار شد اظهار داشت: ولایت امیرالمؤمنین(ع) نماد ولایت پیامبر اسلام(ص) و تجسم جدیدی از ولایت الله است که تا ولایت امام زمان(ع) و ولایت‌فقیه ادامه دارد.

وی با بیان اینکه موضوع بازسازی غدیر امیرالمؤمنین(ع) باید سلسله ولایت را تائید و تأکید کند، افزود: وقایع تاریخی نشان داده این است که همیشه دست‌هایی از درون و بیرون هستند که کلمه توحید را از شرط آن‌که ولایت است جدا کنند به همین دلیل باید در این زمینه اهتمام ویژه‌ای وجود داشته باشد.

تولیت حرم حضرت معصومه(س) با بیان اینکه ولایت در امتداد کلمه توحید است و باید در هر زمانی این واقعیت را به مردم بیان کرد بیان کرد: امامت علاوه بر جنبه حقیقی دارای جنبه حقوقی است که باید این ابعاد به‌خوبی در جامعه تبیین شود.

آیت الله سعیدی: قداست قم‌ باید ‌حفظ شود؛ دشمن برای نفوذ برنامه‌ریزی کرده استقم| آیت الله سعیدی: دین اسلام به برکت انقلاب اسلامی احیاء شدآیت الله سعیدی: فتنه امروز تلاش برای اعتماد به آمریکاست

امام‌ جمعه قم با اشاره به اهمیت بازسازی واقعه غدیر بیان کرد: هر ساله بر شوکت و عظمت آئین بازسازی غدیر افزوده می‌شود، ولایت‌شناسی مقدمه خداشناسی است و در واقع شناخت درست ولایت بستر شناخت درست خدا می‌شود.

سعیدی تصریح کرد: به برکت ولایت اهل‌بیت(ع) از تفرقه و اختلاف پرهیز می‌شود حقیقت دین ولایت اهل‌بیت(ع) است به این معنا که اگر مردم خداوند متعال را می‌شناسند به برکت ولایت اهل‌بیت(ع) است و زمانی که خداوند متعال می‌خواهد خود را معرفی کند از ظرفیت ولی خود استفاده می‌کند.

وی با بیان اینکه کلمه توحید راه شناخت خداست، گفت: دین، نعمت و رضایت خداوند با ولایت تکمیل می‌شود و هر اقدامی در راستای ترویج و تعظیم ولایت در جامعه ارزشمند است، ولایت نه‌تنها منافی با وحدت و انسجام در جامعه نیست بلکه محافظ وحدت جامعه است.

تولیت حرم حضرت معصومه(س) با بیان اینکه در مطرح کردن ولایت با دقت و به‌دور از غلو و تحریف مورد تأکید قرار گیرد، تصریح کرد: مطرح‌ شدن امامت سبب از بین رفتن توطئه دشمنان برای ایجاد اختلاف در میان مسلمانان می‌شود و باید از ابزار هنر و نمایش برای تبیین دقیق این واقعه بهره برده شود.

امام‌ جمعه قم با اشاره به جایگاه بی‌نظیر روز غدیر گفت: پیامبر(ص) در روز غدیر پیوستی به لا اله‌ الا الله اضافه کردند و فرمودند «من کنت مولاه فهذا علی مولاه» پس دین و نعمت خدا با ولایت امیرالمؤمنین(ع) کامل شد.

سعیدی با تأکید بر اینکه در حوزه تجسم غدیر باید موضوع ولایت‌فقیه را به شکل دقیق مورداشاره قرار دهیم بیان کرد: موضوع غدیر و ولایت نیز نه‌تنها منافی وحدت و انسجام جامعه نیست بلکه محافظ وحدت جامعه است اما با این‌ حال برخی از دشمنان خارجی و ناآگاهان داخلی ولایت و غدیر را عامل تفرقه می‌دانند.

وی با تأکید بر اینکه ولایت اهل‌بیت(ع) سبب وحدت در جامعه می‌شود، ادامه داد: در اصل ولایت هیچ‌ گونه اختلافی وجود ندارد به همین دلیل تبیین غدیر سبب وحدت و انسجام جامعه و مذاهب مختلف اسلامی است.

تولیت حرم حضرت معصومه(س) خاطرنشان کرد: ولایت‌فقیه نمادی از ولایت خدا، رسول(ص) و اهل‌بیت(ع) است و در عصر حاضر شاهد هدف قرار دادن ولایت‌فقیه هستیم که باید داستان غدیر، سلسله ولایت را تائید و تثبیت کنند.

منبع : تسنیم

پربازدیدترین امروز

website tracking