۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۴۹

اراده جدی برای ساماندهی تردد زائران عراقی و پاکستانی در قم وجود ندارد

اراده جدی برای ساماندهی تردد زائران عراقی و پاکستانی در قم وجود ندارد
مدیرعامل سازمان پایانه‌های مسافربری شهرداری قم با تأکید بر اینکه اراده جدی برای ساماندهی زائران عراقی و پاکستانی وجود ندارد گفت: اتوبوس‌های زائران و مسافران خارجی باید ابتدا به پارک‌سوار شمالی رفته و بعد به حرم مطهر کریمه اهل‌بیت(س) انتقال داده شوند.
- اخبار استانها -

رضا پوریافر در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در قم، با اشاره به تردد اتوبوس زائران خارجی در سطح شهر اظهار داشت: طبق قانون اتوبوس‌های مسافربری حق‌ داشته مسافر را در پایانه پیاده و سوار کنند و اگر اتوبوسی این کار را در داخل شهر انجام دهد در هر صورت تخلف محسوب و مشکل با راننده بوده و متوجه مسئولان استان نیست.

مدیرعامل سازمان پایانه‌های مسافربری شهرداری قم، پیاده و سوار کردن مسافر در سطح شهر توسط اتوبوس‌های زائران خارجی را مورد انتقاد قرار داد و گفت: متأسفانه در شلوغ‌ترین و امنیتی‌ترین مکان یعنی نزدیک حرم مطهر حضرت معصومه(س) این اتوبوس‌ها اقدام به جابه‌جایی مسافر می‌کنند.

تاکید عمران خان بر حل مشکلات زوار پاکستانی در دیدار با دبیرکل مجلس وحدت مسلمینخبر خوب برای زوار پاکستانی پس از سفر ظریف؛ دستور «عمران خان» برای حل مشکلات مسیر زیارتوزیرخارجه پاکستان در دیدار با سفیر عراق: مشکل صدور ویزا برای زوار پاکستانی به سرعت حل شود

وی با بیان کارساز نبودن جریمه  نقدی ابراز کرد: اعمال مبلغ 100 الی 200 هزار تومان جریمه برای رانندگان اتوبوس‌های زائران خارجی  به‌ویژه زائران عراقی و پاکستانی تأثیری نداشته و انجام این کار بازدارنده نیست.

پوریافر با تأکید بر اینکه اراده جدی برای ساماندهی زائران عراقی و پاکستانی وجود ندارد، تصریح کرد: اتوبوس‌های زائران و مسافران خارجی باید ابتدا به پارک‌سوار شمالی بروند و ازآنجا با اتوبوس سازمان اتوبوسرانی به حرم مطهر کریمه اهل‌بیت(س) انتقال داده شوند اما گاهی تخلفاتی در این زمینه دیده می‌شود.

مدیرعامل سازمان پایانه‌های مسافربری شهرداری قم ادامه داد: حتی مصوب شده که به مرز میرجاوه ابلاغ شود ابتدا زائران و مسافران را به پارک‌سوار شمالی بیاورند، امیدواریم انجام این مهم با اهتمام مسئولان و جدیت پلیس عملیاتی شود.

کلیدواژه ها :قم
منبع : تسنیم

بازتاب این خبر در رسانه ها

پربازدیدترین امروز

website tracking