۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۴۷

به مناسبت دهه ولایت؛

۵۰۰ بسته غذایی در مناطق محروم خراسان‌جنوبی توزیع شد

۵۰۰ بسته غذایی در مناطق محروم خراسان‌جنوبی توزیع شد
گروه اجتماعی ـ جانشین مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان‌جنوبی گفت: به مناسبت دهه ولایت ۵۰۰ بسته غذایی به ارزش ۵۰ میلیون تومان بین اهالی مناطق کم برخوردار استان توزیع می‌شود.

۵۰۰ بسته غذایی در مناطق محروم خراسان‌جنوبی توزیع شدبه گزارش ایکنا از خراسان‌جنوبی، امروزه قهر ۱۹ ساله طبیعت در خراسان جنوبی و آثار به جای مانده از خشکسالی در استان بر کسی پوشیده نیست. کمبود نزول باران و جان دادن قنات‌ها اولین یادگاری از خساست آسمان بود که خود مشکلاتی اعم از از بین رفتن منابع درآمد روستاییان، خشک شدن اراضی کشاورزی را رقم زد.

در پی بروز این ناملایمت‌ها بسیاری از روستاییان چتر فقر را بر سر گرفته و برای بارانی دیگر دست به دعا برداشتند. در این بین جمعیتی به نام هلال احمر از مهر و مهربانی پا به میدان گذاشت و در کنار دیگر رسالت‌های ذاتی‌اش، تلاش می‌کند که با کمک‌هایی هر چند اندک، دردهایشان را مرهم شود.

جمعیت هلال احمر در دوره‌ها و به مناسبت‌های مختلف با توزیع بسته‌های معیشتی در بین خانوارهای نیازمند گامی برای ابراز همدردی با هم استانی‌ها برمی دارد.

مجیدرضا لطیفی، جانشین مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان‌جنوبی، امروز 23 مرداد، در جمع خبرنگاران بیان کرد: به مناسبت دهه ولایت ۵۰۰ بسته غذایی به ارزش ۵۰ میلیون تومان بین اهالی مناطق کم برخوردار استان توزیع می‌شود.

وی با بیان اینکه این بسته‌ها شامل؛ روغن، برنج، ماکارانی و قند است، افزود: توزیع این بسته‌ها با هدف کمک به قشر محروم در تامین حداقل‌های زندگی است.

لطیفی با اشاره به دیگر برنامه‌های پیش بینی شده طی دهه ولایت، بیان کرد: برگزاری ۲۲ ایستگاه سلامت با هدف سنجش فشار خون نمازگزاران در محل مصلی‌های نماز جمعه از دیگر برنامه‌های اجرایی است.

جانشین مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان‌جنوبی خاطرنشان کرد: همچنین در قالب اجرای طرح نیابت، سرکشی از خانواده‌های نیازمند و بی سرپرست با اولویت سادات صورت خواهد گرفت.

انتهای پیام

منبع : خبرگزاری قرآن

پربازدیدترین امروز

website tracking