۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۴۷

انجمن یاوران وقف غدیر؛ ظرفیتی مناسب برای خودگردانی مناسبت‌های غدیری

انجمن یاوران وقف غدیر؛ ظرفیتی مناسب برای خودگردانی مناسبت‌های غدیری
گروه اجتماعی ــ مدیرکل اوقاف خراسان‌شمالی گفت: راه‌اندازی و فعالیت انجمن یاوران وقف غدیر در استان، ظرفیت مناسبی برای تأمین هزینه‌ها و خودگردانی ویژه‌برنامه‌های مرتبط با غدیر است.

انجمن یاوران وقف غدیر ظرفیتی مناسب، برای خودگردانی مناسبت‌های غدیری است

به گزارش ایکنا از خراسان‌شمالی، حجت‌الاسلام عظیم آسوده، مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان، امروز، 23 مرداد در نشست بنیاد غدیر استان با تأکید بر برگزاری شایسته ویژه‌برنامه‌های دهه امامت و ولایت، اظهار کرد: در این راستا در اماکن مختلف و امامزاده‌های شاخص سطح استان جشن‌های دهه امامت و ولایت به‌صورت ویژه برگزار می‌شود.

وی با اشاره به اینکه مراسم مناسبت‌های غدیر در این دهه در بقاع متبرکه برپا خواهد شد، گفت: به مدت پنج سال است مراسم روز عید غدیر در حرم مطهر حضرت سید‌عباس بن موسی بن جعفر‌(ع) بجنورد برگزار می‌شود که در این مراسم سادات و خدام صبح اول وقت حضور دارند و بعد به کاروان پیاده‌روی غدیر ملحق می‌شوند.

آسوده با بیان اینکه در راستای تقویت و تبیین جایگاه غدیر انجمن یاوران وقف در استان با محوریت غدیر راه‌اندازی شده است، افزود: در این زمینه تاکنون بالغ بر ۳۰ میلیون تومان جمع‌آوری شده و تلاش می‌شود تا اندک‌اندک ویژه‌برنامه‌های غدیر به‌صورت خودگردان برگزار شود.

وی با اشاره به آزادی زندانیان جرایم غیر عمد با استفاده از کمک خیران و مردم در روز عید غدیر، اظهار کرد: باید در ویژه‌برنامه پیاده‌روی عید غدیر این موضوع به مردم اعلام شود تا از این محل هم فرهنگ غدیر گسترش یافته و هم فرصتی برای آزادی شمار بیشتری از زندانیان جرایم غیر عمد فراهم شود.

بیدکی، نماینده سپاه حضرت جوادالائمه‌(ع) خراسان شمالی هم در این نشست، با اشاره به برنامه‌های سپاه استان در دهه امامت و ولایت، اظهار کرد: بازسازی غدیر در دستور کار سپاه استانی بوده و امسال در پنج شهرستان استان بازسازی صحنه غدیر با استفاده از ظرفیت هنرمندان و سایر ظرفیت‌های موجود اجرایی می‌شود.

وی افزود: سال گذشته ویژه‌برنامه بازسازی غدیر در شهرستان مانه و سملقان برگزار شد، امسال در بجنورد و چند شهرستان دیگر استان هم برگزار می‌شود.

انتهای پیام

کلیدواژه ها :بازسازی غدیر
منبع : خبرگزاری قرآن

پربازدیدترین امروز

website tracking