۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۴۷

سومین جشنواره رسانه‌ای «ابوذر» در لرستان برگزار می‌‌شود

سومین جشنواره رسانه‌ای «ابوذر» در لرستان برگزار می‌‌شود
گروه فرهنگی ـ رئیس سازمان بسیج رسانه لرستان از برگزاری دومین جشنواره رسانه‌ای «ابوذر» در استان خبر داد و گفت: این جشنواره در سطح ملی پنجمین دوره به حساب می‌آید.

بسیجبه گزارش ایکنا از لرستان، رضا مریدی‌اصل، رئیس سازمان بسیج رسانه لرستان، ظهر امروز چهارشنبه بیست و سوم مرداد در نشست خبری با اصحاب رسانه لرستان از برگزاری سومین دوره جشنواره رسانه ای ابوذر در لرستان خبر داد و اظهارکرد: در دومین دوره جشنواره رسانه‌ای ابوذر در لرستان که سال گذشته برگزار شد ۷۳۰ اثر به دبیرخانه ارسال شد که ۱۴۰ اثر داوری شدند و مجموعا ۱۹ اثر برگزیده شدند بخش انتخاب دو رتبه کشوری مستند و یادداشت.
وی با ذکر این مطلب که امسال این جشنواره با کیفیت بهتر برگزار خواهد شد، ادامه داد: اصحاب رسانه از امروز تا ۳۰ آذر می‌توانند آثار خود را ارسال کنند.
مریدی اصل در خصوص محورهای برگزاری این جشنواره گفت: مباحث سیل در لرستان، دفاع مقدس، اقتصاد مقاومتی، بسیج و حوزه‌های اقدام، مبارزه با آسیب‌های اجتماعی، محرومیت زدایی، مبارزه با فساد، رونق تولید، بصیرت و دشمن شناسی، دستاوردهای ۴۰ ساله انقلاب و بیانیه گام دوم انقلاب به عنوان محورهای اصلی این جشنواره انتخاب شده است.
رئیس سازمان بسیج رسانه لرستان با اشاره به این‌که آثار ارسالی باید در یکی از قالب‌های خبر، تیتر، مصاحبه، گزارش، یادداشت، مقاله، عکس، مستند خبری و موشن گرافی باشند، ادامه داد: هر خبرنگار می‌تواند از یک اثر تا ۹۹ اثر بفرستد.
وی از برگزاری اختتامیه این جشنواره در آذرماه سال جاری خبر داد و با یادآوری این مطلب که تلاش بر آن است که از چهره‌های رسانه‌ای کشور برای آیین اختتامیه دعوت شود، تصریح کرد: از اهداف برگزاری این جشنواره می‌توان حمایت از تولید آثار فاخر رسانه‌ای، ایجاد فضای رقابتی سالم رسانه‌ای و ایجاد انگیزه برای تولید اخبار در راستای انقلاب اسلامی نام برد.
مریدی اصل در خصوص شرایط شرکت در جشنواره یادآور شد: آثارارسالی باید در یک رسانه استانی منتشر شده باشد و عکاسان باید عکس‌های اورجینال را بفرستند و لینک انتشار عکس را ارسال کنند.
رئیس سازمان بسیج رسانه لرستان با اشاره به این‌که قالب و محور آثار باید توسط فرد مشخص شود، تصریح کرد: نشریات مکتوب باید آثار را در قالب پی دی اف بفرستند و مستندها در قالب لوح فشرده ارسال شود.
وی با ذکر این مطلب که شرط حضور در جشنواره این است که فرد شرکت کننده از فعالان رسانه‌ای استان باشد، تصریح کرد: شرکت کنندگان باید آثار خود را از طریق صفحه اینترنتی moojekhabar.ir/aboard.php به آدرس ارسال کنند.

انتهای پیام

 

منبع : خبرگزاری قرآن

پربازدیدترین امروز

website tracking