۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۴۳

کمک سازمان‌های بین‌المللی به ایران در خصوص اتباع افغانی ناچیز است

مدیرکل اتباع استانداری کرمان با اشاره به خدمات ارائه شده به اتباع افعانستانی گفت: چشم ما به سازمان های بین‌المللی نیست زیرا کمک آنها خیلی ناچیز است. در آموزش دانش آموزان اتباع بین ۱۸۰ تا ۲۰۰ میلیارد تومان هزینه به استان تحمیل می شود که آنها فقط ۲ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان کمک کرده‌اند.

به گزارش ایسنا، حمید شمس الدینی امروز ۲۳ مردادماه در بازدید استاندار کرمان از مهمانشهر (اردوگاه اتباع) رفسنجان اظهار کرد: مهمانشهر حدود ۳۱ هکتار وسعت دارد و اکثریت جمعیت اینجا شیعه هستند.

وی افزود: ۳۷ خانواده شهید افغانی در استان کرمان داریم که ۳۵ خانوار آن در این مهمانشهر ساکن هستند. همچنین ۲ هزار مدافع حرم افغانستانی در استان کرمان داریم.

وی در ادامه بیان کرد: مهمانشهر دارای سالن ورزشی و ۹۴ باب مغازه است و ۲۰۵ واحد مسکونی در دست احداث است.

مدیرکل اتباع استانداری کرمان با اشاره به خدمات ارائه شده به اتباع افعانستانی گفت: چشم ما به سازمان های بین المللی نیست زیرا کمک آنها خیلی ناچیز است. در آموزش دانش آموزان اتباع بین ۱۸۰ تا ۲۰۰ میلیارد تومان هزینه به استان تحمیل می شود که آنها فقط ۲ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان کمک کرده اند.

وی افزود: جمعیت مهمانشهرها تنها بین دو تا دو و نیم درصد اتباع استان را شامل می شود و در کشور ۱۴ مهمانشهر داریم.

شمس الدینی گفت: در شهرستان رفسنجان ۶۰ هزار نفر اتباع افغانستانی وجود دارد که حدود ۷ هزار نفر آنها در مهمانشهر ساکن هستند.

انتهای پیام

کلیدواژه ها :افغان افغانی
منبع : ایسنا

اخبار مرتبط

website tracking