۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۴۰

فرمانده انتظامی خراسان شمالی؛

خراسان شمالی استان امن کشور

فرمانده انتظامی خراسان شمالی گفت: جز سه استان کم جرم کشور هستیم و امسال هیچ سرقت مسلحانه‌ای در استان رخ نداد است.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بجنورد ،سردار علیرضا مظاهری فرمانده انتظامی خراسان شمالی امروز در نشست با اصحاب رسانه گفت: مردم میخواهند پلیس قدرتمند، امانت دار و متعهد و مهربان باشد و رسالت رسانه در مقابل پلیس هم همین است.

سردار مظاهری انتظار پلیس از رسانه را ارائه تصویر واقعی عنوان کرد افزود: خبرنگاران متعهد سنگر مستحکم در مقابل دشمنان هستند.

فرمانده انتظامی خراسان شمالی گفت: در ۴ ماهه گذشته ۱ تن و ۲۴۷ کیلوگرم مواد مخدر کشف شده است که ۵۲۹ نفر قاچاقچی مواد مخدر و ۹۱۸ معتاد نیز در این زمینه دستگیر شند.

او پرونده‌های تشکیل شده را بیشتر نزاع و درگیری خیابانی عنوان کرد و گفت: ۳۲۹۰۶ فقره پرونده تشکیل شده است که از این تعداد ۳۶۹۸ فقره نزاع که نسبت به گذشته ۲۴ درصد کاهش داشته و ۹ مورد قتل که ۵۰ درصد افزایش داشته است.

سردار مظاهری از ۳۱۰ فقره کلاهبرداری خبر داد و اظهار کرد: در این زمینه ۱۶۱ نفر دستگیر و ۳۳۵ نفر نیز در حوزه قاچاق نیز به ارزش ریالی ۶۷۵ میلیارد دستگیر شدند.

او در حوزه تصادفات درون شهری از ۱۳ فقره فوتی، ۱۰۱۴ جرحی، ۱۲۷۸ مجروح و ۱۸ جان و در حوزه برون شهری ۷۶ فقره فوتی، ۸۵۷ جرحی، ۱۲۷۹ خبر داد.

فرمانده انتظامی خراسان شمالی گفت: در زمینه سرقت ۱۵۰۱ سارق دستگیر شدند که ۸۰ درصد این سرقت‌ها مربوط به سرقت خرد و ۵۲ درصد مربوط به سرقت منازل و مغازه‌ها است که در این زمینه با اجرای ۸ طرح ۵ باند سرقت متلاشی شدند.

به گفته سردار مظاهری امسال ۳۷۵ فقره جرم در زمینه اینترنتی وجود داشته است که بیشترین آن برداشت غیرمجاز اینترنتی می‌باشد.

کلیدواژه ها :جرم
منبع : باشگاه خبرنگاران

اخبار مرتبط

پربازدیدترین امروز

website tracking