۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۴۰

استاندار سمنان تأکید کرد؛

سرمایه‌گذاری یک نیاز اساسی در سطح استان سمنان

علیرضا آشناگر گفت: سرمایه‌گذاری یک نیاز اساسی در سطح استان است پشتیبانی بانکها در ارائه تسهیلات بانکی در رونق تولید نقش موثری داشته است.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سمنان ،  علی‌رضا آشناگر استاندار سمنان در کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان سمنان ضمن بیان اینکه بانک‌ها در سال‌های اخیر توانسته‌اند کمک بهتری به توسعه اقتصادی و رونق تولید در سطح استان سمنان داشته باشند، گفت: عملکرد بانک‌ها در حوزه تعهد تسهیلات رونق تولید به‌صورت میانگین از ۱۹ درصد در سال ۹۷ به ۸۶ درصد در سال ۹۸ افزایش‌یافته که نشان از تلاش بانک‌ها برای حل مشکلات واحد‌های تولیدی دارد.

او بابیان اینکه بانک‌های عامل استان سمنان که تعهدات تسهیلات رونق تولید و اشتغال خود را به‌صورت ۱۰۰ درصدی محقق کرده‌اند، تقدیر می‌شوند، افزود: باید قدردان کسانی بود که برای رونق تولید در این استان گام برمی‌دارند.

ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری فراوان هستند

استاندار سمنان بابیان اینکه باوجود مشکلات امروز اعتبارات دولتی به‌تن‌هایی بار توسعه استان را نمی‌تواند بر دوش بکشد، تأکید داشت: قدردان همه سرمایه‌گذارانی هستیم که کمر به توسعه استان بسته‌اند و هدفی جز رشد و پیشرفت استان و ایجاد اشتغال در منطقه ندارند، اما باید گفت که امروز پروژه‌های بزرگی در سطح استان مطرح است که از سرمایه‌گذاران و کسانی که توانمندی لازم رادارند انتظار داریم در اتمام آن‌ها مشارکت کنند تا توسعه را به استان هدیه دهیم.

آشناگر بابیان اینکه مسئولان دستگاه‌های اداری و اجرایی نیز می‌بایست تلاش کنند تا روند سرمایه‌گذاری در منطقه تسهیل شود، ابراز کرد: امروز ظرفیت‌های خوب سرمایه‌گذاری در سطح استان است که می‌بایست پایه‌گذار توسعه باشند.

او درباره مهدی‌شهر نیز گفت: گردشگری ظرفیت خوب این شهرستان مستعد است از سوی دیگر وجود عشایر سلحشور ایل سنگسر و نحوه‌ی زندگی و تولیدات دامی این عزیزان یکی از زمینه‌های توسعه گردشگری در این خطه محسوب می‌شود.

استاندار سمنان بابیان اینکه توسعه گلخانه‌ها جزء برنامه‌های اولویت‌دار استان و همچنین مهدی‌شهر است که هم سودآوری خوبی دارد و هم در مصرف آب صرفه‌جویی می‌شود، تأکید کرد: کشت گلخانه‌ای می‌تواند مشکلات آب را رفع و همچنین اشتغال‌زایی خوبی را نیز داشته باشد.

انتهای پیام / م

اعتبارات دولتی به تنهایی برای توسعه استان سمنان کافی نیستند
منبع : باشگاه خبرنگاران

پربازدیدترین امروز

website tracking