۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۳۵

تضمین توسعه خراسان‌شمالی با عضویت در شورای توسعه پایدار کشور

گروه اقتصاد - استاندار خراسان‌شمالی گفت: عضویت خراسان‌شمالی در شورای توسعه پایدار شرق و غرب کشوربا هدف محرومیت زدایی و برقراری توسعه متوازن صورت گرفته است.

تضمین توسعه خراسان‌شمالی با عضویت در شورای توسعه پایدار کشور

به گزارش ایکنا از خراسان‌شمالی، محمدعلی شجاعی، استاندار خراسان‌شمالی، امروز، 23 مرداد درنشست شورای برنامه ریزی و توسعه استان اظهارکرد: پیگیری‌های استان برای عضویت خراسان‌شمالی در شورای توسعه پایدارشرق و غرب کشوراز بهمن ماه سال گذشته آغاز شد.
وی با قدردانی از مساعدت و همکاری وزیر کشورو معاون اقتصادی وزارت کشور، ادامه داد: با ابلاغ معاون اول رییس جمهور خراسان‌شمالی به عضویت این ستاد درآمد تا بتواند از مشوق‌ها و معافیت‌های محرک سرمایه گذاری که می‌تواند منطقه را متحول کند، بهره‌مند شود.
وی افزود: کاهش ۵۰ درصدی نرخ سود تسهیلات، افزایش اختیارات بانکی استان برای پرداخت تسهیلات تا سقف ۲۰ میلیون دلار و ۳۰ میلیارد تومان بدون نیاز به اخذ مجوز از مرکز، واگذاری اراضی توسط استان به سرمایه گذاران بدون نیاز به اخذ مجوزاز مرکز، بیمه سرمایه گذاری توسط دولت و از محل اعتبارات سازمان برنامه و بودجه کشور و معافیت‌های مالیاتی از جمله مزایای عضویت در شورای توسعه پایدار شرق و غرب کشور است.
شجاعی تاکید کرد: با عضویت در اینگونه ستادها و رفت و آمد مسئولین مختلف کشوری و پیگیری مصوبات این سفرها خراسان‌شمالی به استانی با قابلیت تلاش برای جذب سرمایه گذار تبدیل می‌شود.
وی مطرح کرد: خراسان‌شمالی در اعتبارات هزینه ای کشور و بهره مندی از اعتبارات ملی بخش تملک دارایی در رتبه ۳۱ کشوری قرار دارد که نشان می‌دهد، خراسان‌شمالی استانی غریب برای تصمیم گیرندگان سطح ملی بوده است.
شجاعی افزود: با عضویت در شورای توسعه پایدار شرق و غرب کشور باید استان مناطق هدف پیشنهادی برای اجرای این طرح را به مرکز اعلام کند که تلاش داریم مناطق محروم و مرزی و مستعد سرمایه گذاری استان در این لیست دیده شود.
وی تاکید کرد: با ارائه دلایل کافی باید دایره شمول این طرح از نظر گستره جغرافیایی در استان افزایش یابد.
شجاعی با بیان اینکه نمی‌گذاریم در این طرح شهرستانی حذف شود، عنوان کرد: حتی در مرکز استان هم دهستان و روستای کاملا محروم و غیربرخوردار وجود دارد و در بجنورد محله ای می‌بینید که احساس نمی‌کنید مرکز استان باشد.
وی گفت: در گذشته تلاش‌ها برای توسعه صورت گرفته است اما متوازن و با رعایت عدالت فضایی نبوده است و بنده اعتقاد دارم در لکه یابی مناطق هدف طرح توسعه پایدار شرق و غرب کشور باید تمام مناطق محروم استان دیده شود.
انتهای پیام

کلیدواژه ها :شرق
منبع : خبرگزاری قرآن

اخبار مرتبط

پربازدیدترین امروز

website tracking