۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۳۱

تعمیر 211 واحد مسکونی مددجویی ناشی از تخریب سیل

مدیرکل بهزیستی زنجان از احداث ۱۰۰ واحد و تعمیر ۲۱۱ واحد مسکونی مددجویی ناشی از تخریب سیل خبر داد.

محمد محمدی‌قیداری در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: بررسی و پیگیری مشکلات مربوط به واحدهای مسکونی خسارت‌دیده از سیل و بارندگی سال‌جاری، همچنین مشکلات مربوط به خانوارهای دارای حداقل دو عضو معلول از اهداف بهزیستی است. در همین راستا، تفاهم‌نامه همکاری بین بهزیستی و بسیج سازندگی در جهت کمک به احداث و تعمیر واحدهای مسکونی ویژه خانوارهای تحت پوشش منعقد شد و ۴۴ مسکن مددجویی از تسهیلات قرض‌الحسنه بهره‌مند شده‌‌اند.

این مسئول با اشاره به این‌که ۳۲ خانوار دیگر نیز جهت دریافت تسهیلات بانکی به بانک‌های عامل معرفی شدند، ادامه داد: شهرستان خدابنده به دلیل بارندگی‌های اخیر خسارت‌های شدیدی را متحمل شد. از این‌رو بیشترین میزان سهمیه به این شهرستان اختصاص یافت و 52 واحد مسکونی تسهیلات دریافت کردند.

وی افزود: برای ساخت مسکن روستایی، ۴۰۰ میلیون ریال تسهیلات بانکی با تایید بنیاد مسکن و ۱۰۰ میلیون ریال کمک بلاعوض سازمان بهزیستی و ۱۰۰ میلیون ریال کمک بلاعوض از طرف بنیاد مسکن پرداخت می‌شود. برای تعمیرات نیز ۵۰ میلیون ریال کمک بلاعوض دولت و بنیاد مسکن و ۱۵۰ میلیون ریال وام کم‌بهره توسط بنیاد مسکن پرداخت می‌شود.

محمدی‌قیداری تصریح کرد: در سطح استان زنجان، کمیته‌ای با حضور مسئولان بهزیستی و بسیج سازندگی تشکیل شده است تا به صورت دوره‌ای، گزارش پیشرفت فیزیکی عملیات احداث واحدهای مسکونی در شهرستان‌ها را بررسی کند و نسبت به رفع مشکلات احتمالی و برنامه‌ریزی جهت انجام هماهنگی‌های استانی اقدام کند.

مدیرکل بهزیستی استان زنجان خاطرنشان کرد: پروژه‌های مناسب‌سازی واحدهای مسکونی نیز بر اساس شرایط و ضوابطی که از سوی بهزیستی اعلام شده است، با کمک گروه‌های جهادی اجرایی می‌شود.

انتهای پیام

منبع : ایسنا

پربازدیدترین امروز

website tracking