۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۲۲

کارآفرینی مددجوی کمیته امداد برای ۲۲ زن سرپرست خانوار البرزی

کارآفرینی مددجوی کمیته امداد برای ۲۲ زن سرپرست خانوار البرزی
گروه اجتماعی ــ بانوی مددجوی البرزی با تلاش و پشتکار خستگی‌ناپذیر و حمایت تسهیلاتی کمیته امداد امام خمینی(ره) توانست ضمن خودکفایی، چرخ زندگی ۲۲ نفر دیگر را به حرکت در آورد.

کارآفرینی مددجوی کمیته امداد برای 22 زن سرپرست خانوار البرزی

به گزارش ایکنا از البرز، بانوی مددجوی البرزی با تلاش و پشتکار خستگی‌ناپذیر و حمایت تسهیلاتی کمیته امداد امام خمینی(ره) توانست ضمن خودکفایی، چرخ زندگی ۲۲ نفر دیگر را به حرکت در آورد.

او درباره سرنوشت و زندگی خود چنین می‌گوید: در زندگی مشکلات زیادی متحمل شدم، در سن ۱۸ سالگی با پسرعمویم ازدواج کردم، همسرم در یک شرکت مشغول کار بود اما به دلیل بدهی و عدم توانایی در تسویه حساب با طلبکاران راهی زندان شد. من ماندم با دو فرزند کوچک و بار سنگین یک زندگی، بنابراین تصمیم گرفتم دستم را روی زانوی خودم بگذارم و برای نجات از این وضعیت تلاش کنم، بر اساس علاقه‌ام به یک مرکز فنی و حرفه‌ای مراجعه کردم و دوره آموزش عروسک‌دوزی را گذراندم و پس از مدتی در یکی از فرهنگسراهای شهرداری کرج به‌عنوان مربی آموزشی مشغول به‌کار شدم، در خانه هم عروسک می‌دوختم و برای فروش به مغازه‌ها می‌بردم.

وی ادامه داد: زندگی من این‌گونه می‌گذشت تا اینکه همسرم از زندان آزاد شد ولی به‌علت نداشتن تعهد اخلاقی و اعتیاد ناگزیر پس از ۱۸ سال زندگی مشترک ناموفق از همسرم جدا شدم و حضانت فرزندانم را نیز برعهده گرفتم. آن زمان بود که با توصیه یکی از آشنایان به کمیته امداد مراجعه کردم و با دریافت یک وام قرض‌الحسنه ۱۰۰ میلیون ریالی چرخ خیاطی صنعتی خریدم و کارم را وسعت دادم.

این مددجو می‌افزاید: سال گذشته و بعد از تمام شدن اقساط وام اول دوباره از کمیته امداد وام درخواست کردم و ۲۰۰ میلیون ریال دیگر نیز دریافت کردم، با این مبلغ یک کارگاه بزرگ اجاره کردم و کارم را بیش از قبل توسعه دادم.

این کارآفرین البرزی با اشاره به اینکه هم‌اکنون ۲۲ نفر شامل ۱۲ کارگر در کارگاه و ۱۰ کارگر دیگر نیز در منزل برایش کار می‌کنند، افزود: اغلب کارگران زنان سرپرست‌ خانوار هستند.

وی که اکنون به‌عنوان کارآفرین و صاحب‌کار در البرز فعالیت می‌کند، هر روز به دلیل دریافت سفارش کار بین کرج و تهران رفت وآمد می‌کند و به تازگی قرارداد همکاری با یک کارخانه تولید عروسک منعقد کرده است.

انتهای پیام

منبع : خبرگزاری قرآن

پربازدیدترین امروز

website tracking