۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۱۰

بار اصلی تمدن سازی دینی بر دوش روحانیت است

بار اصلی تمدن سازی دینی بر دوش روحانیت است
گروه فرهنگی - نماینده ولی فقیه درخراسان‌شمالی گفت: روحانیان باید تلاش کنند در پرتو رهبری حکیم برای بار سنگین تمدن سازی آمادگی پیدا کرده و رسالت خود را به درستی انجام دهند.

بار اصلی تمدن سازی دینی بر دوش روحانیت است

به گزارش ایکنا از خراسان‌شمالی، حجت الاسلام ابوالقاسم یعقوبی، نماینده ولی فقیه درخراسان‌شمالی، امروز 23 مرداد در نشست «هم‌اندیشی روحانیت؛ کادر سازی، تمدن اسلامی» که با حضور آیت الله سید احمد خاتمی و با شرکت علما و اساتید حوزه علمیه خراسان شمالی برگزارشد، با اشاره به شئون طلبگی برگرفته از آیات و روایات، اظهار کرد: اگر خود را با این بایسته‌ها و نبایسته های طلبگی تطبیق بدهیم برای آینده انقلاب و نظام اسلامی کادر سازی کرده‌ایم.
وی ادامه داد: اینکه ما طلاب و روحانیان باید چه چیزهایی را داشته باشیم و از چه چیزهایی پرهیز کنیم خود مقدمه تمدن سازی است.
وی افزود: طلاب و روحانیان باید تلاش کنند در پرتو رهبری حکیم حاکم و رهبر فرزانه انقلاب برای بار سنگین تمدن سازی آمادگی پیدا کرده و رسالت خود را به درستی انجام دهند.
رییس شورای استانی حوزه علمیه خراسان‌شمالی با بیان اینکه در دهه پنجم و چله دوم انقلاب باید همت والاتری برای ادای رسالت خطیر خود داشته باشیم، افزود: در این راستا ضرورت دارد بیانیه گام دوم انقلاب نقشه راه ما باشد.
وی خطاب به روحانیان و طلاب، گفت: بیانیه گام دوم انقلاب را به‌صورت دو سه نفری مباحثه و واکاوی کرده و در آن به تعمق بپردازید تا راه‌های اجرایی آن را احصا کرده و به دیگران هم گوشزد کنید.
یعقوبی با بیان اینکه چکیده یک عمر تجربه رهبری در بیانیه وجود دارد، خاطرنشان کرد: سطر به سطر و کلمه به کلمه بیانیه گام دوم انقلاب حساب‌شده است؛ چون عصاره فکر رهبری بوده و رهبری هم عصاره فکر امام را در خود دارد.
وی با اشاره به اینکه این بیانیه دارای سه بخش همت‌ها، برکت‌ها و غفلت‌ها است، افزود: رهبری در بیانیه می‌خواهند همت‌ها را برانگیزانند، برکت‌ها را بشمارند و غفلت‌ها را بزدایند.
رییس شورای فرهنگ عمومی خراسان‌شمالی با اشاره به تأکید رهبری در این بیانیه مبنی بر خودسازی، جامعه پردازی و تمدن سازی، اظهار کرد: برای خودسازی، جامعه سازی و تمدن سازی باید همت داشته باشیم؛ زیرا تمدن بر اساس همت ساخته می‌شود و انسان هرچه همت والاتر باشد جایگاه بالاتری دارد.
ماندگاری روحانیت در تراز انقلاب درگرو مراقبت نسبت به نفوذ غفلت است
یعقوبی با اشاره به پختگی و جامعیت بیانیه گام دوم انقلاب، اظهار کرد: رهبری بر روی این متن بسیار کار کرده‌اند؛ به‌گونه‌ای که این بیانیه کار یک روز و دو روز نبوده و حدود 20 روز بر روی آن وقت گذاشته شده است.
امام جمعه بجنورد با بیان اینکه این بیانیه سرریز اخلاص مقام معظم رهبری است، اضافه کرد: انسان در جمله به جمله آن اخلاص را احساس می‌کند؛ زیرا سخن کز دل برآید لاجرم بر دل نشیند.
یعقوبی با اشاره به اینکه این بیانیه شامل سه بخش همت‌ها، برکت‌ها و غفلت‌ها است، بر بلندهمتی در مسیر انقلاب تأکید کرد و گفت: بر اساس آموزه‌های اسلامی هر کس بلندهمت‌تر بوده و اوج بیشتری بگیرد محبوب‌تر و عزیزتر است.
وی با اشاره به تهدید غفلت در نظام اسلامی، خطاب به روحانیان افزود: مراقب باشیم نعمت‌های انقلاب را فراموش نکنیم؛ زیرا همه ما بسیار مدیون انقلاب و نظام اسلامی هستیم.
رئیس شورای استانی حوزه علمیه خراسان شمالی گفت: غفلت‌ها به نظام و روحانیت ضربه زده است؛ ازاین‌رو باید مراقب نفوذ غفلت‌ها در زندگی خود باشیم تا از تراز انقلاب جدا نشویم.
یعقوبی در ادامه خطاب به روحانیان، با بیان اینکه سوژه‌های ارزشمند و مغتنمی در این بیانیه وجود دارد، افزود: خطبا و روحانیان این سوژه‌ها را پیگیری و تبیین کنند؛ زیرا هر کدام از این عناوین می‌تواند موضوع یک سخنرانی باشد.
وی با بیان اینکه تمام سخنان رهبری در بیانیه گام دوم در سایه ولایت فقیه قابل تحقق است، خاطرنشان کرد: نکته دیگر این است که بیانیه گام دوم انقلاب سند بالادستی بوده و تمام قوانین باید بر اساس این سند تصویب و اصلاح شود.
انتهای پیام

منبع : خبرگزاری قرآن

پربازدیدترین امروز

website tracking