۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۵۸

تعالی جامعه در گرو همت و حرکت مثبت مردم است

تعالی جامعه در گرو همت و حرکت مثبت مردم است
گروه اجتماعی ــ معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان‌غربی اظهار کرد: در سال‌های اخیر دولت به این نتیجه رسیده که باید سازمان‌های مردم‌نهاد را در کشور افزایش دهد، چراکه تعالی یک جامعه، در گرو همت و حرکت مثبت عناصر تشکیل‌دهنده آن جامعه است و رکن اصلی دوام و بقای حیات اجتماعی هر جامعه‌ای، منوط به همکاری و مشارکت افراد آن است.

تعالی جامعه در گرو همت و حرکت مثبت مردم است

به گزارش ایکنا از آذربایجان‌غربی، علی مصطفوی، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان‌غربی، صبح امروز، ۲۳ مردادماه‌ در مراسم رونمایی از چهار سازمان مردم‌نهاد جدید عرصه سلامت در استان اظهار کرد: توجه به نقش و جایگاه سازمان‌های مردم‌نهاد در جامعه و توانمندسازی آنها ضروری بوده و باید مورد توجه قرار گیرد و دستگاه‌های اجرایی از توانایی مردم در جهت پیشبرد اهداف و حل مشکلات اجتماعی بیشتر بهره‌برداری کنند.

وی افزود: مشارکت اجتماعی از جهات مختلف تأثیرگذار بوده و یکی از این اثرات بی‌تفاوت نبودن مردم به همنوعان خود است که جامعه را به‌سوی پویایی و سرزندگی سوق می‌دهد و در مشارکت اجتماعی، هیچ دستور فردی وجود ندارد و کارها و تصمیمات به‌صورت مشارکتی انجام می‌شود.

مصطفوی ادامه داد: تقویت همدلی و همبستگی یکی دیگر از مزیت‌های مشارکت اجتماعی بوده و همدلی و همبستگی مردم ایران در طول هشت سال جنگ تحمیلی و اوایل انقلاب اسلامی به جهانیان ثابت شد و اکنون نیز حضور گسترده مردم در راهپیمایی‌ها نشان از همدلی و همبستگی مردم در جامعه است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان‌غربی اظهار کرد: امید به زندگی در کشور افزایش یافته و ناامیدی تاحدودی سیر نزولی داشته که تمامی اینها در سایه مشارکت اجتماعی مردم است.

وی بیان کرد: نشاط اجتماعی مردم یکی دیگر از مزیت‌های مشارکت اجتماعی بوده و زمانی که مردم جامعه‌ای از امید و نشاط اجتماعی برخوردار باشند، وفاق، همبستگی، تعلق اجتماعی، تعاملات اجتماعی مطلوب، مشارکت، رضایت از زندگی و همچنین سلامت روانی و اجتماعی افراد افزایش می‌یابد.
 
مصطفوی یادآور شد: در سال‌های اخیر دولت به این نتیجه رسیده که باید سازمان‌های مردم‌نهاد را در کشور افزایش دهد، چراکه تعالی یک جامعه، در گرو همت و حرکت مثبت عناصر تشکیل‌دهنده آن جامعه است و رکن اصلی دوام و بقای حیات اجتماعی هر جامعه‌ای، منوط به همکاری و مشارکت افراد آن است، چرا که دولت‌ به‌تنهایی نمی‌تواند از عهده برخی آسیب‌ها و مشکلات که پدیدار می‌شود، برآید و نیازمند جلب مشارکت و همکاری نهادهای مردمی هستند.
انتهای پیام

منبع : خبرگزاری قرآن
website tracking