۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۴۹

ثبت تخلفات وسایل نقلیه سنگین در جاده‌های استان سمنان هوشمند می‌شود

ثبت تخلفات وسایل نقلیه سنگین در جاده‌های استان سمنان هوشمند می‌شود
مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان سمنان از برنامه‌ریزی برای نصب سامانه توزین در محورهای مواصلاتی استان سمنان خبر داد و گفت: این مهم با هدف با ثبت تخلفات وسایل نقلیه سنگین در جاده‌های استان سمنان اجرایی می‌شود.
- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سمنان، احسان منصور کیایی صبح امروز در جمع خبرنگاران به اهداف و کارکرد راه‌اندازی سامانه‌های هوشمند در محورهای مواصلاتی استان سمنان اشاره کرد و اظهار داشت: باید فضای مراقبت جاده‌ای در کشور ایجاد شود.

وی از مهم‌ترین اهداف اجرای طرح نصب سامانه‌های هوشمند در محورهای مواصلاتی استان سمنان را ثبت و شناسایی وسایل نقلیه سنگین متخلف عنوان کرد.

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان سمنان اضافه تناژ برخی از وسایل نقلیه سنگین را موجب ایجاد مشکلات ایمنی برای رانندگان و کاربران جاده‌ای برشمرد.

نسخه ویژه پنجره واحد هوشمند حمل‌ونقل جاده‌ای رونمایی شد/ کاهش 18 درصدی حمل یک سر خالی کالاتجهیزات پلیس در استان مرکزی هوشمندسازی می‌شوددوربین‌های هوشمند ثبت تخلف رانندگی در شهر رشت افزایش می‌یابدثبت 4.3 میلیون تخلف رانندگی توسط سامانه‌های هوشمند

منصور کیایی گفت: این تخلفات در تخریب راه‌ها و ابنیه موجود و تحمیل هزینه‌های هنگفت از سوی متخلفان نقش مهمی دارد؛ بنابراین وجود و نصب سامانه‌های هوشمندی که به‌صورت مداوم رانندگان وسایل نقلیه را زیر ذره‌بین خود داشته باشد و رانندگان نیز از آن مطلع باشند؛ بسیار ضرورت دارد.

وی ایجاد نظم در جاده‌ها، انضباط در عبور و مرور، کاهش استفاده از سوخت، کاهش آلودگی هوا، صرفه‌جویی در زمان به دلیل نظمی که در حوزه راه ایجاد می‌شود را ازجمله مزایای وجود سامانه‌های هوشمند برشمرد.

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان سمنان گفت: بدون شک حوزه راه یکی از سرمایه‌های مهم ملی محسوب می‌شود و در توسعه اجتماعی و اقتصادی هر کشوری اثرگذار است.

منصور کیایی نصب سامانه‌های هوشمند توزین در محورهای مواصلاتی استان را به‌عنوان یک تکنولوژی جدید در دنیا مهم و ضروری دانست و گفت: زیرساخت‌های جاده‌ای با نصب این تکنولوژی نوین با آسیب‌های کمتری مواجه خواهند شد.

وی کاهش سوانح رانندگی و افزایش ایمنی در راه‌ها را از دیگر مزایای راه‌اندازی سامانه‌های هوشمند توزین در راه‌های ارتباطی استان سمنان عنوان کرد.

منبع : تسنیم

پربازدیدترین امروز

website tracking