۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۴۹

غلظت ذرات معلق در هوای سیستان به حدود 16 برابر حد مجاز رسید

غلظت ذرات معلق در هوای سیستان به حدود 16 برابر حد مجاز رسید
مدیرکل هواشناسی استان سیستان و بلوچستان گفت: بیشینه غلظت ذرات معلق در هوای منطقه سیستان در پی وزش طوفان و پراکنده شدن ریزگرد به 15.8 برابر حد مجاز رسید.
- اخبار استانها -

محسن حیدری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در زابل اظهار داشت: بیشینه غلظت ذرات معلق در هوای منطقه سیستان صبح  امروز در پی وزش طوفان و پراکنده شدن ریزگرد در زابل به 15.8 برابر حد مجاز رسید.

مدیرکل هواشناسی استان سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه حد مجاز و استاندارد ذرات معلق در هوا 150 میکروگرم بر مترمکعب است، ادامه داد: بیشینه غلظت ذرات معلق در هوا زابل که صبح امروز به ثبت رسیده دو هزار و 370 میکروگرم بر مترمکعب بوده که موجب شد کیفیت هوای منطقه برای همه گروه‌های سنی در شرایط ناسالم قرار بگیرد.

طوفان سیستان بیش از 260 نفر را به بیمارستان‌ها کشاندزاهدان| ادارات منطقه سیستان در پی پیش‌بینی وزش طوفان تعطیل اعلام شدزاهدان| بیش از 12 هزار ماسک میان مردم طوفان‌زده سیستان توزیع شد

وی با اشاره به اینکه شدت گرد و خاک شعاع دید منطقه سیستان را نیز به شدت کاهش داده، ادامه داد: شعاع دید در ایستگاه هواشناسی فرودگاهی زابل صبح امروز به 900 متر کاهش پیدا کرد.

حیدری با اشاره به اینکه فردا از شدت وزش باد در سیستان کاسته می‌شود، گفت: مردم در هنگام وقوع طوفان و گرد و خاک از تردد غیرضروری در فضای باز خودداری کنند.

کلیدواژه ها :ذرات
منبع : تسنیم

پربازدیدترین امروز

website tracking