۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۴۵

سمن‌ها آغازگر نهضت اصلاح رفتارهای اجتماعی هستند

سمن‌ها آغازگر نهضت اصلاح رفتارهای اجتماعی هستند
گروه اجتماعی- مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری سمنان در این کارگاه سازمان‌های مردم‌نهاد را آغازگر نهضت اصلاح رفتارهای اجتماعی دانست و افزود: برای نیل به این هدف ابتدا باید شاهد تقویت سمن‌ها باشیم.

سمن‌ها آغازگر نهضت اصلاح رفتارهای اجتماعی هستند

به گزارش ایکنا از سمنان، امیر بینایی، مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری سمنان امروز 23 مرداد در کارگاه توانمندسازی سازمان‌های مردم‌نهاد استان سمنان به مناسبت روز «تشکل‌ها و مشارکت‌های اجتماعی» کارگاه سازمان‌های مردم‌نهاد را آغازگر نهضت اصلاح رفتارهای اجتماعی دانست و افزود: برای نیل به این هدف ابتدا باید شاهد تقویت سمن‌ها باشیم.

بینایی بابیان اینکه تقویت همراهی تشکل‌های استان سمنان در حوزه‌های مختلف فرهنگی و اجتماعی محور کارگاه آموزشی است، ادامه داد: آموزش، رشد و تعالی جامعه، رونق تولید، مباحث اجتماعی، دغدغه‌های دولت و رهبری، ارتقای فرهنگ عمومی، مدیریت بحران‌های اجتماعی و محیط‌زیست و ... در زمره مسائلی هستند که با همراهی سمن‌ها می‌توان آن‌ها را مدیریت کرد.

وی با بیان اینکه سازمان‌های مردم‌نهاد فعال در عرصه‌های مختلف باید در سختی‌ها و راحتی‌ها در کنار دولت باشند تا شاهد اتفاقات خوبی در سطح استان باشیم اذعان کرد: به دلیل مشکلات و کمبودهای مالی و منابع اعتباری امروز دولت‌ها نمی‌توانند در پیشبرد اهداف خود موفق عمل کنند از سوی دیگر دولت ها بعضا از نیازهای مردم در مباحث مختلف بی اطلاع هستند در نتیجه حضور سمن‌ها برای کمک به دولت یک امر مهم تلقی می شود.

گفتنی است کارگاه ارتقای توانمندی سمن‌های استان سمنان بیست و سوم و بیست و چهارم مرداد ماه ۹۸ در مهدی‌شهر در حال برگزاری است.

دبیران سازمان‌های مردم‌نهاد شهرستان‌های استان سمنان در این کارگاه آموزشی که باهدف ارتقای داشته‌های سمن‌های فعال حوزه‌های فرهنگی و اجتماعی و با موضوع نشاط اجتماعی برگزار شد، حضور داشتند.

انتهای پیام

منبع : خبرگزاری قرآن

پربازدیدترین امروز

website tracking