۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۳۷

طوفان سیستان بیش از 260 نفر را به بیمارستان‌ها کشاند

طوفان سیستان بیش از 260 نفر را به بیمارستان‌ها کشاند
مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان گفت: در پی وزش طوفانی که در روزهای اخیر منطقه سیستان را فرا گرفته تاکنون 264 نفر از مردم منطقه روانه مراکز درمانی شده‌اند.
- اخبار استانها -

عبدالرحمن شهنوازی در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در زاهدان اظهار داشت: از روز دوشنبه تاکنون با شروع طوفان در سیستان 264 نفر از مردم منطقه روانه مراکز درمانی شده‌اند که عمده مشکل این افراد در پی بیماری‌های قلبی، ریوی، چشمی و تنفسی ناشی از طوفان بوده است.

مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان گفت: از مجموع بیمارانی که به دلیل وقوع طوفان به بیمارستان مراجعه کرده بودند 206 نفر از به‌صورت سرپایی مداوا شده‌اند و 58 نفر نیز برای دریافت خدمات درمانی بیشتر بستری شده‌اند.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر غلظت ذرات معلق در هوای زابل به 2 هزار و 370 میکروگرم بر مترمکعب معادل 16 برابر حد مجاز رسیده است تصریح کرد: با توجه به شرایط ناسالم از نظر آلودگی هوا توصیه می‌شود افراد آسیب‌پذیر به‌ویژه بیماران، کودکان و افراد سالمند از تردد در فضای باز خودداری و در صورت لزوم حتماً از ماسک استفاده کنند.

زاهدان| ادارات منطقه سیستان در پی پیش‌بینی وزش طوفان تعطیل اعلام شدسرعت طوفان در سیستان به بیش از 100 کیلومتر بر ساعت رسیدزاهدان| بیش از 12 هزار ماسک میان مردم طوفان‌زده سیستان توزیع شد

وی بیان کرد: از روز دوشنبه تاکنون در پی وقوع طوفان و پراکنده شدن ریزگرد و کاهش کیفیت هوا در منطقه سیستان شامل پنج شهرستان زابل، زهک، هامون، هیرمند و نیمروز واقع در شمال استان سیستان و بلوچستان 20 هزار ماسک میان مردم طوفان‌زده توزیع شده است.

وی گفت: در حال حاضر تمهیدات لازم برای کمک به افراد طوفان‌زده در نظر گرفته شده و در صورت نیاز ماسک و سبد غذایی میان مردم طوفان‌زده توزیع می‌شود.

منبع : تسنیم
website tracking