۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۲۵

62 موکب قم برای خدمت‌رسانی به زائران اربعین حسینی برپا می‌شود

62 موکب قم برای خدمت‌رسانی به زائران اربعین حسینی برپا می‌شود
معاون هماهنگی امور زائران استانداری قم با بیان اینکه امسال 62 موکب قم برای خدمت‌رسانی به زائران اربعین حسینی برپا می‌شود گفت: افزایش مراجعات به سامانه سماح و کندی سرویس‌دهی یکی از مشکلات زائران در سال گذشته بود که امسال باید این مشکل برطرف شود.
- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قم، یونس عالی‌پور در جلسه ستاد اربعین که پیش از ظهر امروز در سالن جلسات امام رضا(ع) فرمانداری برگزار شد، نارضایتی موکب‌داران اربعین از نحوه برخورد ادارات و نحوه سرویس‌دهی آن‌ها را مورد اشاره قرار داد و اظهار داشت: برای شناخت بیشتر و شناسایی موکب‌ها علاوه بر اینکه کپی اعتبارنامه آن‌ها به دستگاه‌های اجرایی ابلاغ می‌شود باید یک کارت شناسایی هم به‌واسطه استانداری قم برای کل دستگاه‌های اجرایی صادر شود.

معاون هماهنگی امور زائران استانداری قم با اشاره به مشکلات مربوط به اسکان زائران خارجی در اربعین حسینی گفت: برای اسکان و استقرار زائران ایرانی و غیرایرانی مراسم اربعین امسال مسجد مقدس جمکران پیشنهاد می‌شود و در صورت ضرورت از اماکن دیگر مثل مصلی استفاده شود.

عالی‌پور میزبانی شایسته از زائران اربعین حسینی را مورد تأکید قرار داد و عنوان کرد: استان قم در مسیر زائران اربعین قرار دارد از این‌ رو لازم و ضروری است که این استان به نحو احسن از زائران اباعبدالله الحسین(ع) میزبانی کند.

نخستین کاروان موکب اربعین‌حسینی اردبیل به کربلای معلی اعزام شدموکب اربعین «شهدای سراب» در سامرا و کربلا برپا شدبزرگترین موکب اربعین امسال با مشارکت 6 استان کشور در مهران افتتاح می‌شود

وی با بیان اینکه امسال 62 موکب آماده خدمت‌رسانی به زائران اربعین حسینی هستند، افزود: افزایش مراجعات زائران به سامانه سماح و کندی سرویس‌دهی یکی از مشکلات زائران در سال گذشته بوده است که امسال باید این مشکل برطرف شود.

عالی‌پور ابراز کرد: ثبت‌نام در این سامانه ضروری بوده و همه‌کسانی که قصد سفر به عتبات را دارند در این سامانه باید ثبت‌نام کنند چرا که داشتن آمار افرادی که به عتبات اعزام می‌شوند در سامانه سماح ضروری است.

معاون هماهنگی امور زائران استانداری قم بیان کرد: افراد مسن به‌تنهایی به عتبات اعزام نشوند این افراد یا باید با یک همراه به عتبات اعزام شوند و یا اینکه اعزام آن‌ها از طریق حج و زیارت باشد تا در صورت بروز حادثه یا مشکلی مسئولان مربوطه اقدام به برطرف کردن مسئله به‌وجود آمده کنند.

وی در پایان اتصال راه‌آهن شلمچه به بصره را مورد تأکید قرار داد و گفت: توسعه خطوط حمل‌ و نقل ریلی این مسیر باید در دستور مسئولان راه‌آهن قرار گیرد.

کلیدواژه ها :اربعین حسینی
منبع : تسنیم

بازتاب این خبر در رسانه ها

اخبار مرتبط

پربازدیدترین امروز

website tracking