۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۱۲

شاخص تحصیلات دانشگاهی زنان روستایی خراسان شمالی 50 درصد از میانگین کشوری پایین‌تر است

شاخص تحصیلات دانشگاهی زنان روستایی خراسان شمالی 50 درصد از میانگین کشوری پایین‌تر است
استاندار خراسان شمالی با گلایه از کم کاری برخی نهادها در حوزه سوادآموزی بانوان گفت: حوزه علمیه به عنوان ظرفیت عظیم انسانی این خلا را پر کند.
- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بجنورد، محمدعلی شجاعی امروز در آیین دانش‌آموختگی طلاب خراسان شمالی٬ اظهار داشت: تشکیل حوزه علمیه نتیجه تصمیم عده‌ای انسان متفکر انقلابی و مومن است و به همین واسطه تاکنون برکات زایدالوصفی را داشته است. وقتی به نقش حوزه علمیه به قبل و بعد انقلاب نگاه می‌کنیم متوجه نقش بی بدیل آن در تحقق انقلاب و طی شدن این مسیر چهل ساله می‌شویم.

آیت الله خاتمی: آموزش و پرورش باید از ظرفیت علمی حوزه‌های علمیه برای حل مشکل بی‌سوادی استفاده کندآیا "معاونت حقوقی" فارغ‌التحصیلان رشته حقوق دانشگاه آزاد و پیام نور را بی‌سواد می‌داند + پاسخ تسنیم٨ درصد افراد بی سواد کاربر اینترنت هستند

وی در ادامه افزود: پایداری، استقامت و حضور در تمام ابعاد انقلاب سبب این شده است که نظام مقدس جهوری اسلامی ایران امروز بر بلندای قدرت و اقتدار قرار بگیرد و این برای تمام جهانیان قابل درک است.

استاندار خراسان شمالی حضور پرشور مردم را بعداز خداوند متعال پشتوانه محکم نظام و انقلاب دانست و تصریح کرد: کشور و نظام امروز بیش از پیش نیاز به عمل دارد و این باید در تمام رده‌های کشور درک شود.

مقام عالی دولت با تاکید بر اهتمام ورزیدن ویژه به سخنان رهبر معظم انقلاب٬ گفت: امروز اگر به بیانات مقام معظم رهبری عمل کرده بودیم شاهد اقتصاد پرچالش کنونی نبودیم. تفکر نو، ایده نو و نگاه نو به اداره کشور با استفاده از جوانان بینش و ژرف اندیشی رهبری را نشان می‌دهد.

وی با تاکید بر اینکه اگر قرار است کشور مسیر خود را با سربلندی ادامه دهد٬ باید همه اجزای حاکمیت کنار هم باشند٬ گفت: بنده داشته تمام قوای استان را داشته خود می‌دانم و این در کنارهم بودن است که رشد و پیشرفت استان را رقم می‌زند.

شجاعی با بیان اینکه نمی‌شود روستا را در مسیر پیشرفت و تعالی ندید عنوان داشت: شاخصه تحصیلات دانشگاهی زنان روستایی در کشور 75 درصد و در استان 25 درصد است. طلاب و حوزه‌های علمیه باید کمک‌حال دولت در حوزه بهبود وضعیت سوادآموزی زنان روستایی باشند. ابزار و هزینه‌های مالی دولت و نیروی انسانی برآمده از سوی حوزه‌های علمیه کمبودهای حوزه زنان را برطرف خواهد کرد.

منبع : تسنیم
website tracking